Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Perníkové muffiny

asi 20 ks porcí
do 1 hodiny
Perníkové muffiny
Perníkové muffiny Autor: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka
Litý perník na plech je asi nejjednodušším možným moučníkem. Vláčné a voňavé těsto se propůjčí k nejrůznějším úpravám a vždy se povede. Dali jsme mu tvar oblíbených muffinů a vznikla šikovná porce do ruky. Ke snídani, svačině, čaji i kávě.
Reklama

Švestky uvnitř jsou příjemným překvapením, ale klíčovým trikem je přídavek povidel do perníkového těsta!

Suroviny (asi 20 ks porcí)

Reklama

Postup

  1. Všechny přísady kromě švestek promíchejte v míse. Troubu předehřejte na 180 °C.
  2. Do každého důlku formy na muffiny (důlky můžete vyložit papírovými košíčky nebo kolečky pečicího papíru tak, aby přečnívaly) vlijte trochu těsta, vložte švestku a zalijte zbylým těstem, asi do dvou třetin výšky důlku. Posypte cukrem a pečte asi 20 minut, vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto už propečené (na špejli by neměly ulpět vlhké drobky). Nechte chvíli vychladnout ve formě, pak vyklopte na mřížku k dochladnutí.
Reklama

Perníkové muffiny  Foto:

Perníkové muffiny, foto: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka

Moje sladká kuchařka

76 originálních receptů pro radost z pečení

Moje sladká kuchařka Foto:

Sedmdesát šest receptů, sedmdesát šest originálů. V této knize, první z edice Prima Fresh, najdete také předpisy na klasické cukroví, dorty, koláče či nepečené dezerty, ale každý z nich má něco navíc. Malý detail v postupu, vtipné zdobení, použití méně obvyklé suroviny. Maličkosti, ale pro výsledek mohou znamenat velký rozdíl (to je ostatně i krédo Prima Fresh).

Knížka, která je rozdělena do šesti kapitol, vám ale přináší i celou řadu úplně nových a často velmi neobvyklých receptů. Tato knížka je však zároveň pojata jako praktický manuál, ve kterém nechybí ani recepty na základní těsta, krémy a polevy. Navíc je zde prostor i pro vaše vlastní recepty, varianty a nápady.

Abychom vám pečení co nejvíc usnadnili, uvádíme recepty v klasických mírách a vahách a zároveň ve stále oblíbenějším „hrníčkovém“ modu.

Udělejte si radost, překvapte sebe i své blízké a přátele něčím neotřelým.

Vždyť život má být sladký!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama