reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Perníkové muffiny
Autor: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka Perníkové muffiny

Perníkové muffiny

Hodnoceno: 0x
Litý perník na plech je asi nejjednodušším možným moučníkem. Vláčné a voňavé těsto se propůjčí k nejrůznějším úpravám a vždy se povede. Dali jsme mu tvar oblíbených muffinů a vznikla šikovná porce do ruky. Ke snídani, svačině, čaji i kávě.
do 1 hodiny
asi 20 ks porcí

reklama

Švestky uvnitř jsou příjemným překvapením, ale klíčovým trikem je přídavek povidel do perníkového těsta!

Suroviny (asi 20 ks porcí)

reklama

Postup

  1. Všechny přísady kromě švestek promíchejte v míse. Troubu předehřejte na 180 °C.
  2. Do každého důlku formy na muffiny (důlky můžete vyložit papírovými košíčky nebo kolečky pečicího papíru tak, aby přečnívaly) vlijte trochu těsta, vložte švestku a zalijte zbylým těstem, asi do dvou třetin výšky důlku. Posypte cukrem a pečte asi 20 minut, vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto už propečené (na špejli by neměly ulpět vlhké drobky). Nechte chvíli vychladnout ve formě, pak vyklopte na mřížku k dochladnutí.

Perníkové muffiny  Foto:

Perníkové muffiny, foto: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka

Moje sladká kuchařka

76 originálních receptů pro radost z pečení

Moje sladká kuchařka Foto:

Sedmdesát šest receptů, sedmdesát šest originálů. V této knize, první z edice Prima Fresh, najdete také předpisy na klasické cukroví, dorty, koláče či nepečené dezerty, ale každý z nich má něco navíc. Malý detail v postupu, vtipné zdobení, použití méně obvyklé suroviny. Maličkosti, ale pro výsledek mohou znamenat velký rozdíl (to je ostatně i krédo Prima Fresh).

Knížka, která je rozdělena do šesti kapitol, vám ale přináší i celou řadu úplně nových a často velmi neobvyklých receptů. Tato knížka je však zároveň pojata jako praktický manuál, ve kterém nechybí ani recepty na základní těsta, krémy a polevy. Navíc je zde prostor i pro vaše vlastní recepty, varianty a nápady.

Abychom vám pečení co nejvíc usnadnili, uvádíme recepty v klasických mírách a vahách a zároveň ve stále oblíbenějším „hrníčkovém“ modu.

Udělejte si radost, překvapte sebe i své blízké a přátele něčím neotřelým.

Vždyť život má být sladký!

reklama

reklama