zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené vločky s borůvkami a citronem
Autor: Špetka chuti Pečené vločky s borůvkami a citronem

Pečené vločky s borůvkami a citronem

Hodnoceno: 5x
Perfektní teplá a sytá snídaně, která v podstatě nevyžaduje vaší pozornost. Dejte vločky do trouby a vraťte se ještě dopéct do vyhřáté postele. Vytáhne vás nasládlá vůně, a až do pečené krusty zaboříte lžičku, ocitnete se v nebi. Není tedy divu, že pečené vločky s ovocem můžete směle servírovat i jako dezert.
do 1 hodiny
1 porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. 
  2. Všechny ingredience kromě čtvrtiny borůvek smíchejte v misce, až se vše dobře spojí. Nalijte do malé zapékací formy a posypte zbylými borůvkami.
  3. Formu postavte na pečicí plech, abyste si neušpinili celou troubu, pokud by pokrm přetekl, a pečte 35–40 minut.
  4. Vyjměte a podávejte teplé.

PRIMA TIP: Až vločky vychladnou, můžete je přikrýt a zamrazit. Pak je jednoduše pomalu rozmrazte v mikrovlnce nebo v troubě.

Pečené vločky s borůvkami a citronem
Autor: Špetka chuti Pečené vločky s borůvkami a citronem

reklama

Špetka chuti
Kate Allinsonová, Kay Featherstonová

Kate a Kay vedly společně 12 let restauraci v Británii, když zjistily, že se jejich oblečení podezřele zmenšuje. Místo tvrdé diety se pečlivě podívaly na to, co každý den jedí a rozhodly se upravit svůj jídelníček tak, aby si jídlo stále užívaly, ale zbytečně nekynuly. Za rok zhubly dohromady téměř 80 kg a rozhodly se o své zkušenosti podělit.

Blog pinchofnom.com zaznamenal raketový úspěch, stejně jako zájem fanoušků na sociálních sítích. Očekávaná kniha Pinch of Nom – Špetka chuti konečně vychází i v češtině. Obsahuje sto lákavých, lahodných a zároveň jednoduchých receptů, z nichž třetina je vegetariánská. Každý recept zkouší dvacet členů komunity Pinch of Nom, kteří zaručují, že výsledný pokrm je skutečně zdravý, chutný a mimořádně snadný na přípravu. Užijte si mlsání bez výčitek a zjistěte, že dobře jíst může být báječná zábava bez únavného počítání kalorií. 

Vydalo nakladatelství Esence