zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Originální italské tiramisu
Autor: archiv TV Paprika Originální italské tiramisu

Originální italské tiramisu

Hodnoceno: 0x
Nejslavnější třešničkou na dortu celého italského menu je bezpochyby dezert tiramisu. Tiramisu vzniklo v italské oblasti Toskánsko, odkud se dále rozšířilo do celého světa.
do 30 minut
6–8 porcí

Tento tradiční italský dezert ve volném překladu znamená „rozvesel mě“. Není vůbec divu. Díky svým přísadám a sýru mascarpone se řadí mezi nejtučnější dezerty vůbec.

 

reklama

Postup

  1. Nejprve si připravte krém. Oddělte žloutky od vaječných bílků. Samotné žloutky vložte do mísy a zasypte je cukrem. Obě tyto ingredience rozmixujte do krémové a nadýchané pěny.
  2. Z oddělených bílků vyšlehejte sníh. Rozmixovanou pěnu ze žloutků a cukru vmíchejte do sýru mascarpone a ve finále opatrně přidávejte vyšlehaný sníh, díky kterému bude hotový krém krásně nadýchaný.
  3. Nyní si připravte skleničky, v kterých se bude dezert servírovat. Na dno sklenice navrstvěte cca 1,5 cm hotového krému, na který poklaďte namočené cukrářské piškoty – nejdříve ve víně Marsala, poté ve vychladlé kávě. Piškoty nesmějí absorbovat příliš tekutiny, jinak bude výsledný dezert příliš rozmáčený.
  4. Nakonec hotovou vrstvu poprašte kakaovým práškem. Tento postup vrstvení opakujte ještě čtyřikrát. Skončete s vrstvou krému, který ve finále poprašte větší vrstvou kakaového prášku.
  5. Výsledný dezert nechte odležet v lednici nejlépe přes noc.

reklama