reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Ořechové truffles se slanou čokoládou a ořechy
Autor: Sweet pixel blog Ořechové truffles se slanou čokoládou a ořechy

Čokoládové truffles se slanou čokoládou a ořechy

Hodnoceno: 0x
Čokoládové kuličky jsou hodně vděčné cukroví. Jsou rychlé a jednoduché a chutnají výborně. Je nepřeberné množství receptů, jak je lze připravit. Vyzkoušejte neodolatelnou variantu s mořskou solí a zkaramelizovanými ořechy.
do 1 hodiny

 

reklama

Postup

  1. V kastrůlku zahřejte smetanu a nechte v ní rozpustit máslo. Přiveďte k varu. Čokoládu dejte do větší mísy a nalijte na ni horkou smetanu. Přidejte sůl a vanilkový extrakt. Míchejte, dokud není směs hladká. Po vychladnutí dejte minimálně na hodinu do lednice.
  2. Na pánvi opražte ořechy s cukrem a nechte vychladnout. Po vyjmutí z lednice nabírejte čokoládovou směs lžičkou a tvarujte kuličky, které následně obalte ořechy. Skladujte v lednici.

Ořechové truffles se slanou čokoládou a ořechy Foto: Sweet pixel blog

Ořechové truffles se slanou čokoládou a ořechy. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama