zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ořechové rohlíčky
Spouštím video za 5s.

Ořechové rohlíčky

Hodnoceno: 2x
Kromě rohlíčků je můžete tvarovat různě. Můžete vytvořit trojúhelníky nebo okraje spojit či přehnout přes sebe a vytvořit čtvercové šátečky či okraje zakroutit a vytvořit jakési batůžky – podle toho, co je vám milejší.
do 1 hodiny
18 ks porcí

Sledujte novou řadu kulinární show Karolína, domácí kuchařka, každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Suroviny (18 ks porcí)

Na náplň:

Postup

  1. Do mísy nasypte mouku, udělejte do ní důlek a do něj rozdrobte droždí. Posypte cukrem, zalijte trochou vlažného mléka a počkejte, až se začnou na hladině tvořit bublinky. Přidejte žloutky, špetku soli, změklý pokrájený tuk a vypracujte hladké těsto. Propracujte ho na pomoučeném vále do koule a dejte v přikryté míse na půl hodiny do lednice
  2. Mezitím svařte v rendlíku mléko s máslem a oběma cukry. Když se mléko začne vařit, vsypte do něj ořechy, zamíchejte, vmíchejte med a vypněte. Nechte zchladnout.
  3. Těsto rozválejte na pomoučeném vále na obdélníkovou placku a rozkrájejte ji na čtverce o hraně 7–10 cm. Na střed rozdělte lžící ořechovovu náplň a spojte kraje tak, aby náplň nevytekla. Cípy těsta naproti sobě přeložte jako šáteček a spojte je. Šátečky rozložte na plech vyložený pečicím papírem s rozestupy několik centimetrů (použijte raději 2 plechy), šátečky potřete prošlehaným bílkem a plechy přesuňte do trouby předehřáté na 200 stupňů. Pečte, dokud nezrůžoví, trvá to asi 15 minut.

Ořechové rohlíčky Foto:

Ořechové rohlíčky

reklama

Sledujte celou epizodu