zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mušle pečené s opálenou cibulí a šafránovým vývarem
Autor: Just Spice Mušle pečené s opálenou cibulí a šafránovým vývarem

Mušle pečené s opálenou cibulí a šafránovým vývarem

Hodnoceno: 4x
„Opálená“ cibule dodá omáčce v tomto Španělskem inspirovaném receptu příjemnou kouřovou chuť. Kombinace křupavých mandlí a delikátního šafránu je božská.
do 2 hodin
2–4 porce

reklama

Postup

  1. V troubě pod grilem za častého otáčení (opatrně!) opečte cibule, dokud jim nezčernají slupky. Potom troubu přepněte na normální pečení a teplotu 180 °C a pečte doměkka 25 minut. Nechte trochu zchladnout a oloupejte. Slupky vyhoďte.
  2. Stroužky česneku opékejte na pánvi pomalu 15 minut, dokud nezměknou. Potom z nich vymáčkněte obsah a slupky opět vyhoďte. Česnek i cibule rozmixujte na pastu.
  3. Teplotu v troubě zvyšte na 220 °C.
  4. Cibulovou pastu přesuňte do pánve a přidejte k ní všechny ostatní suroviny kromě mušlí a přidejte 125 ml vody. Vařte pomalu 20 minut, dokud omáčka trochu nezhoustne. Často míchejte. Osolte a opepřete. Pokud je potřeba, přidejte trochu vody.
  5. Omáčku přelijte do pekáčku, přidejte mušle a promíchejte. Pečte 15 minut, v polovině ještě jednou promíchejte. Omáčka trochu zhoustne, ztmavne a obalí mušle, které do omáčky pustí šťávu. Pokud se některá mušle neotevře, vyhoďte ji!
  6. Podávejte s křupavou bagetou a dobře vychlazeným pivem. Věřte, k tomuhle receptu chutná pivo výborně.

Vyzkoušejte další recepty z mušlí:

 

 

 

 

reklama

Související témata: mušle , slávky