zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Miso rizoto s houbami a máslem
Autor: kuchařka Zdravá jídla z pomalého hrnce Miso rizoto s houbami a máslem

Miso rizoto s houbami a máslem

Hodnoceno: 0x
Toto rizoto je moderní japonská verze italské klasiky. Pokrm můžete připravit z různých druhů zeleniny, např. dýně a cukrového hrášku, pokud neseženete asijské houby, nahraďte je hlívou ústřičnou. Recept můžete připravit v pomalém hrnci nebo klasicky v hrnci na sporáku.
do 2 hodin
4 porce

Článek

Negima Yakitori Foto:

14 receptů na japonský způsob

Máte rádi sushi nebo třeba rámen a rádi byste ochutnali jiná jídla s japonským šmrncem? Z našeho seznamu si rozhodně vyberete :)

reklama

Postup

  1. V POMALÉM HRNCI: Ve velké pánvi rozehřejte olej na střední teplotu. Přidejte rýži, česnek a bílé části jarní cibulky a míchejte 1 minutu, aby se rýže obalila v česneku a cibulce. Dejte do pomalého hrnce. Smíchejte miso pastu se 750 ml vařící vody a nechte pastu rozpustit. Přemístěte do pomalého hrnce a vařte 1 hodinu a 15 minut na vysokém stupni. V polovině vaření zamíchejte.
  2. V pánvi rozpusťte 20 g másla na středně vysokou teplotu. Přidejte houby a smažte 3 minuty, dokud lehce nezměknou. Dejte houby a 185 ml vařící vody do pomalého hrnce. Dobře zamíchejte a vařte 15 minut. Přidejte zbytek másla, špenát a případně ještě 185 ml vařící vody, pokud je potřeba. Vařte 10–15 minut, dokud nebude špenát měkký a rýže al dente. Dokořeňte podle chuti.
  3. Podávejte ozdobené zelenými částmi jarní cibulky a opraženými sezamovými semínky.
  4. NA SPORÁKU: Ve velké hluboké pánvi rozpusťte 20 g másla na středně vysokou teplotu a smažte houby 3 minuty, dokud lehce nezměknou. Dejte je stranou.
  5. Snižte teplotu na střední a rozehřejte olej. Přidejte rýži, česnek a bílé části jarní cibulky a míchejte 1 minutu, aby se rýže obalila v česneku a cibulce.
  6. Smíchejte miso pastu se 750 ml vařící vody a nechte pastu rozpustit. Do pánve nalijte jednu naběračku miso vývaru a až se vstřebá, přilijte další naběračku. Pokračujte v přilévání vývaru, dokud rýže není téměř al dente. Přidejte zbytek másla, špenát, houby a případně ještě 185 ml vařící vody, pokud je potřeba. Vařte 5 minut, dokud nebude špenát měkký a rýže al dente. Dokořeňte podle chuti.
  7. Podávejte ozdobené zelenými částmi jarní cibulky a opraženými sezamovými semínky.

Miso rizoto s houbami a máslem  Foto: Miso rizoto s houbami a máslem; foto: kuchařka Zdravá jídla z pomalého hrnce

Zdravá jídla z pomalého hrnce

Zdravá jídla z pomalého hrnce Foto:

Olivia Andrews

Díky receptům z této kuchařky můžete rodinu i přátele jednoduše a zároveň stylově nasytit zdravými a výživnými pokrmy.

Každý recept je vymyšlený tak, aby ho bylo možné připravit i ve dnech, kdy zrovna nemáte příliš mnoho času na vaření. Stačí ráno vložit suroviny do pomalého hrnce, a když se večer vrátíte domů, váš byt bude naplněný vůní dobrého jídla. Navíc díky pomalé přípravě můžete z potravin získat výrazně víc živin i zdraví prospěšných látek.

100 receptů je vždy popsáno ve dvou variantách – jedna je určená pro pomalý hrnec, podle druhé ten samý pokrm můžete připravit i bez něj na sporáku či v troubě.

Nakladatelství Omega, 499 Kč

reklama