zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Meruňkový koláč cukrfree
Autor: Janina Černá / Cukrfree Meruňkový koláč cukrfree

Meruňkový koláč cukrfree

Hodnoceno: 3x
I koláč bez cukru umí být chutný! :) Pokud ho chcete ale ještě méně sladký, použijte méně meruněk, pokrájejte je na kostičky a posypte jimi koláč. Obě varianty si ale jistě oblíbíte během prvního sousta.
do 1,5 hodiny
12 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 175 °C.
  2. Všechny ingredience na těsto smíchejte do hladkého těsta a přemístěte do předem vymazané koláčové formy o průměru 22 cm.
  3. Poté smíchejte všechny ingredience na tvarohovou vrstvu a pomocí lžíce ji přendejte na těsto na korpus.
  4. Meruňky omyjte, rozpulte a vyskládejte na tvarohovou vrstvu. Koláč poté vložte do trouby a pečte po dobu 45–50 minut.
  5. Doba pečení se může lišit podle typu trouby. Hotový koláč nechte nejdříve vychladnout na pokojovou teplotu, poté jej alespoň na 2 hodiny vložte do lednice.
  6. Podávejte buď samotný nebo společně se lžící zakysané smetany.

reklama

Cukrfree
Janina Černá

Janina Černá, známá foodblogerka a autorka dvou výtečných kuchařek, neměla cestu, jejímž cílem je zdravé stravování, způsob života a udržení si správné váhy a hezké postavy, lehkou.

Ta její vedla přes pubertální přesvědčení o vlastní nadváze až k poruše příjmu potravy, s níž bojovala několik let stejně jako s nejrůznějšími „zaručenými“ dietami, až k poznání, že pro ni je tím pravým směrem zbavení se závislosti na cukru.

Její vlastní blog CukrFree.cz, v jehož názvu se uchýlila k prvotnímu nápadu, vznikl jako vyjádření potřeby předat nabyté informace a zkušenosti i ostatním (a pozor, najdete tu opravdu dostatečné množství sladkostí, jako jsou brownies, cheesecake nebo různé dorty včetně obměn bez mléčných výrobků či v raw verzích). O tom, že s elánem a přesvědčením tvořený web zaplnil díru na trhu bezezbytku, svědčí nejen obrovské množství fanoušků ale i to, že kuchařky z něj vyšlé jsou velmi úspěšné.

Související témata: Sladké