zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Lilky s glazurou z miso pasty a sezamu
Autor: Lahodně s Ellou a přáteli Lilky s glazurou z miso pasty a sezamu

Lilky s glazurou z miso pasty a sezamu

Hodnoceno: 1x
Klínky lilku jsem servírovala mnoha přátelům a všichni se z nich mohli doslova zbláznit a chtěli po mně, abych jim je přichystala znova. Jsou naprosto neskutečně lahodné. Kombinace sezamu, tamari, miso pasty, javorového sirupu a citronové šťávy vytváří intenzivní chuť, která rozezní každé sousto!
do 1 hodiny
4 porce

Vždy připravuji tyto lilky ve velkém, jednak proto, že každý chce přidat a navíc chutnají skvěle i za studena – když zbydou, beru si je druhý den s sebou do krabičky.

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Lilky zbavte stopek a nakrájejte je podélně na klínky. Rozložte je do hlubšího plechu, potřete nebo zakápněte olivovým olejem a zlehka osolte. Pečte 15–20 minut doměkka. Po této době nebudou ještě upečené, ale to je v pořádku.
  2. Smíchejte přísady na glazuru a přelijte ji přes lilky. Promíchejte, vraťte plech do trouby a pečte dalších 10 minut. Vyjměte, promíchejte a pečte ještě 5 minut zcela doměkka.
  3. Vyjměte z trouby, posypte sezamovými semínky a podávejte.

Lahodně s Ellou a přáteli Foto: LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI

Ella Woodward

Pokud máte Ellinu první kuchařku a vaříte podle ní, určitě pravidelně odpovídáte na dotazy, čím to, je že vypadáte tak báječně a mladě a možná po vás ostatní také chtějí recepty na ta dobrá jídla, co si nosíte do práce či do školy.

V nové knize se proto Ella zaměřila na občerstvení pro přátele a vymyslela spoustu zdravých a především výborných receptů pro nejrůznější příležitosti – od společné snídaně přes slavnostní oběd, přátelskou večeři či piknik. Ella umí fantasticky kombinovat chutě, vůně a textury potravin a zároveň dbá i na jejich výživovou hodnotu a vliv na zdraví. S Ellou se k němu projíte.

V nakladatelství Omega vyšlo v květnu a má 288 stran.

reklama