zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuře s jablky a borůvkami
Autor: P&G Foodies Kuře s jablky a borůvkami

Kuře s jablky a borůvkami

Hodnoceno: 0x
Recept se může na první pohled zdát zvláštní, ale opak je pravdou! Ovoce vytvoří lehce nasládlou šťávu, která dodá kuřeti šmrnc. A jako příloha už vám postačí jen zeleninový salát.
do 2 hodin

Článek

Kuře pečené v mléce Foto:

25 nejlepších receptů na kuře

Ne nadarmo vycházejí kuchařky kuře 100x jinak, kuřecí maso je chuťově velmi neutrální, takže se dá kombinovat s různými ingrediencemi, a navíc je jeho příprava jednoduchá...

reklama

Suroviny

Postup

  1. Nejprve omyjte kuře a nechte ho oschnout.
  2. Předehřejte si horkovzdušnou troubu na 190 °C. Pokud máte hrnec do trouby, použijte jej hned na začátku. Jinak postačí pánev.
  3. Na pánvi si nechte rozpálit 2 lžíce olivového oleje a přidejte na plátky nakrájenou cibuli. Restujte po dobu cca 7 minut. Mezitím si připravte 1 lžičku kurkumy, 2 lžičky soli, 1 lžičku skořice a ½–1 lžičku pepře. Koření přisypte na pánev k cibuli a pořádně promíchejte. Zbývá ještě 1 lžička soli. Tu využijete především k osolení břicha kuřete. Pokud v ruce zbyde ještě sůl, využijte ji na kůži.
  4. Nyní na pánev s okořeněnou cibulí přidejte další 2 lžíce olivového oleje a navrch položte kuře, pečte z každé strany cca 3 minuty. Kuře se krásně obarví kořením. Pokud začne kůrka kuřete praskat, znamená to, že začíná hnědnout – to je signál rychle jej obrátit.
  5. Na větší pekáč umístěte kuře s cibulí, přilijte cca 350 ml vody a dejte do trouby. Nastavte si nyní kuchyňskou minutku cca na 1:20 hodin. Kuře pravidelně přelévejte šťávou z pekáče po dobu celého pečení.
  6. Pánev otřete papírovou utěrkou. Budete ji ještě potřebovat. Na pánvi rozehřejte další 1 lžíci olivového oleje. Na měsíčky rozkrájejte 3 jablka. Neloupejte je. Zbavte je jádřinců. Na oleji restujte cca 10 minut. Jablka otáčejte, aby mírně zhnědla z obou stran.
  7. K jablkům přihoďte 1 hrst borůvek, 5 lžic jablečného octa a 3 lžíce medu. Na prudším plameni restujte ještě další 2 minutky. Borůvky začnou praskat a vznikne hustá tmavá šťáva. Opečená jablka se šťávou z borůvek přidejte ke kuřeti.
  8. Nyní můžete kuře obrátit. Není to však nutné. Záleží, z jaké strany si jej přejete mít opečené. Na závěr zdobíme bylinkami.

Kuře s jablky a borůvkami 2 Foto: Kuře s jablky a borůvkami; foto: P&G Foodies

Seznamte se s P&G Foodies 

P&G Foodies Foto:

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.

reklama