zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuře a la bažant
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Kuře a la bažant

Kuře à la bažant

Hodnoceno: 3x
Pokud se vám už klasické nedělní kuře přejedlo, zkuste ho připravit jako bažanta. Kombinace koření a výsledné chuti se hodí i při přípravě divoké kachničky.
do 1,5 hodiny
4 porce

Článek

Nejlepší recepty na kuřecí stehna Foto:

22x lákavé recepty na kuřecí stehna v hlavní roli

Kuřecí stehna jsou velmi vděčný kus masa. Jsou sice o něco tučnější než prsa, ale díky tomu si za všech okolností zachovávají šťavnatost. Stehna můžete péct, dusit, smažit...

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Cibuli a slaninu nakrájejte na kostičky a vložte spolu s máslem a veškerým kořením do pekáče.
  2. Na sporáku na mírnějším plameni restujte asi 10 minut, dokud vše nepustí svoje chutě a vůně.
  3. Kuře osolte a vložte opéct do pekáče k základu. Podlijte trochou vody, přiklopte a vložte do trouby rozpálené na 200 °C.
  4. Pečte 40 minut, během té doby maso obraťte a nakonec odkryjte a dopečte.
  5. Maso vyjměte (udržujte v troubě), pekáč přendejte opět na sporák a zprudka vyduste na tuk, zaprašte hladkou moukou, orestujte, podlijte, dobře rozmíchejte a nechte provářet půl hodiny.
  6. Pak maso vraťte zpět a prohřejte. Podávejte s bramborovým knedlíkem. 

Kuře a la bažant 2 Foto: Kuře a la bažant; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

reklama