Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kuře generála Tso

4 porce
do 1 hodiny
Kuře generála Tso
Kuře generála Tso Autor: Kublanka.cz
První oficiální záznamy receptu pochází až z 20.století, kdy v jedné americké restauraci začal toto jídlo připravovat kuchař tchajwanského původu. Jaké jsou tedy přesné kořeny tohoto jídla, není snadné určit. Naopak je ale snadná jeho příprava, takže si ho zcela určitě zařadíte do svého jídelníčku.
Reklama

Článek

Sezamové lepkavé kuře Foto:

33 receptů na rychlé večeře à la "čína"

Rychlé asijské pokrmy jsou v našich končinách oblíbené právě pro jejich rychlou přípravu a minimum použitého nádobí. To nejdůležitější je ale množství čerstvých surovin,...

Reklama

Postup

  1. Marináda: Kuřecí stehenní řízky nakrájejte na zhruba 2 cm velké kousky. V misce prošlehejte bílek a přimíchejte zbytek ingrediencí (kypřicí prášek prosejte).
  2. Přidejte nakrájené maso, promíchejte, zakryjte potravinářskou fólií a nechte asi 30 minut marinovat při pokojové teplotě.
  3. Omáčka: Bílou část jarních cibulek nakrájejte na zhruba 2 cm velké špalíčky. Zbytek ponechte na podávání.
  4. V misce smíchejte sójovou omáčku, víno, ocet, kuřecí vývar, cukr, sezamový olej a kukuřičný škrob. Ve středně velké pánvi rozehřejte 2 lžičky slunečnicového oleje, přidejte najemno nastrouhaný česnek se zázvorem a chilli papričky.
  5. Za stálého míchání nechte krátce orestovat. Jakmile se suroviny rozvoní, přilijte směs sójové omáčky a za stálého míchání vařte do zhoustnutí (asi 1 minutu). Přidejte nakrájené bílé části jarních cibulek, promíchejte a ihned stáhněte z ohně.
  6. Obalení: Ve větší misce smíchejte hladkou mouku s kukuřičným škrobem, prosátým kypřicím práškem a špetkou soli. Ve velké pánvi rozehřejte vyšší vrstvu slunečnicového oleje na 175 °C.
  7. Zhruba třetinu kuřecích kousků přendejte z marinády do moučné směsi a dobře prsty promíchejte. Jakmile je každý kousek masa ze všech stran obalený, vezměte jeden po druhém, oklepejte ho od přebytku směsi a vložte ho do rozpáleného oleje.
  8. Smažte dozlatova a dokřupava. Přebytku oleje se zbavte na papírové utěrce. Stejným způsobem zpracujte zbývající maso.
  9. Jakmile máte veškeré maso usmažené, přendejte ho do pánve s omáčkou a dobře promíchejte. Ihned posypte zbylou, najemno nasekanou jarní cibulkou, sezamem a ihned podávejte. Nejlépe chutná s rýží.
Reklama

Kuře generála Tso 2 Foto: Kuře generála Tso; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama