zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krůtí karbanátky s koriandrem a restovanou zeleninou
Autor: archiv KitchenAid Krůtí karbanátky s koriandrem a restovanou zeleninou

Krůtí karbanátky s koriandrem a restovanou zeleninou

Hodnoceno: 0x
Uvítejte jaro lehkým obědem. Krůtí maso je oblíbené zejména pro nízký obsah škodlivých tuků. Pokud při jeho zpracování do karbanátků použijete citronovou šťávu, obohatíte jej nejen o zajímavou chuť, ale také o další vitamíny, zejména vitamín C, ale také B a A.
do 30 minut
2–4 porce

Společně s restovanou zeleninou místo přílohy pak vytvoříte lehký, nutričně vyvážený recept, který je díky nízkému obsahu sacharidů vhodný i pro večerní chod. Příprava takového pokrmu nemusí být ani náročná, vyhraďte si 30 minut a jdeme na to!

reklama

Postup

  1. Nejprve si namelte krůtí maso a pak ho smíchejte společně s nasekanou cibulkou. Přidejte pokrájený koriandr, sušená rajčata a vše zakápněte citronovou šťávou. Celou směs osolte a opepřete a důkladně zamíchejte.
  2. Z masové směsi vytvořte širší placičky a na rozpáleném oleji je z obou stran osmažte.

  3. Prima tip: Je potřeba věnovat pozornost tomu, na jakém tuku a za jaké teploty pokrmy připravujete. Optimální teplota smažení je mezi 180 a 200 °C. Vyvarujte se použití nevhodného tuku (některé margaríny se k tepelnému zpracování vůbec nehodí, používejte kvalitní oleje).
  4. Jako přílohu zkuste restovanou zeleninu: Zeleninu nakrájejte na širší plátky, osmažte na olivovém oleji, osolte a ještě teplé podávejte jako přílohu k masu.

Krůtí karbanátky s koriandrem a restovanou zeleninou  Foto:

Litinová pánev s poklicí je značky KitchenAid, model gril & panini, a je dostupná na www.kitchenaid.cz za 4890 Kč

Recept pro vás připravila bloggerka Terka, která radí fanouškům FB stránky Vaříme s KitchenAid, jak správně vařit a péct s ikonou amerického designu, značkou KitchenAid.

reklama