zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krevety s pečenou dýní a pórkem
Autor: Kuchařinka.cz Krevety s pečenou dýní a pórkem

Krevety s pečenou dýní a pórkem

Hodnoceno: 0x
Pro všechny milovníky krevet máme skvělý recept s touto mořskou lahůdkou. Tentokrát ve variantě s dýní a kokosovým mlékem.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Ze všeho nejdřív zapněte troubu ať se rozpálí. Zhruba na 190 stupňů.
  2. Dýni omyjte a nakrájejte na měsíčky, rozložte na plech vyložený pečicím papírem, pokapejte olejem a dejte zhruba na 20 minut do trouby. Můžete ji klidně předvařit. Změkne rychleji a do trouby ji pak dejte jen opéct.
  3. Krevety naložte do rajčatového protlaku s limetkou, červenou paprikou a zázvorem. Můžete přidat i lžíčku grilovacího koření, nechte odležet.
  4. Na pánvi rozehřejte trochu oleje a přidejte lžíci kari pasty. Nechte pěkně rozvonět a zalejte kokosovým mlékem, pak přihoďte pórek, z trouby vyndejte dýni a přidejte do kari omáčky k pórku.
  5. Na druhé pánvi rozpalte olej, přihoďte krevety a restujte z obou stran, trvá to zhruba 3 minutky.
  6. Servírujte – nandejte dýni s pórkem v kari omáčce, přidejte krevety a navrch posypte hromadou koriandru.

Krevety s pečenou dýní a pórkem  Foto: Krevety s pečenou dýní a pórkem, foto: Kuchařinka.cz

Kuchařinka II

Seznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

 

Patříte mezi milovníky krevet? Pak pro vás výběr těch nejlepších:

reklama