zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krémová brokolicová polévka s čedarem
Autor: Hodně domácí Krémová brokolicová polévka s čedarem

Krémová brokolicová polévka s čedarem

Hodnoceno: 7x
Ach ty polévky! Jakmile vidíme krémovou, už se k ní hrneme. Mají zkrátka něco do sebe – stejně jako oblíbené vývary. Otestujte tuto krémovou brokolicovou polévku s čedarem, nebudete litovat!
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. V hrnci rozehřejte olej, přidejte nakrájenou šalotku, a jakmile začne být průsvitná, přisypte nastrouhanou mrkev a dvě minuty osmahněte.
  2. Brokolici rozeberte na růžičky a společně s vývarem, solí, česnekem a pepřem přidejte k šalotce a mrkvi.
  3. Asi po dvaceti minutách nalijte do polévky smetanu s nastrouhaným sýrem a vše dobře rozmixujte. Chvilku povařte.
  4. Rozpusťte si máslo, do kterého přidejte lžíci hořčice a nakrájené kostky chleba v něm dobře promíchejte. Krutony pečte v troubě a během pečení je obracejte.

reklama

Hodně domácí
Alena Podolníková

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!