návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Košíčky z lineckého těsta s krémem

10 porcí
do 1 hodiny
košíčky z lineckého těsta 02
košíčky z lineckého těsta 02
Vyzkoušejte si doma jednoduché linecké košíčky podle Markéty.
Reklama

Suroviny (10 porcí)

Čokoládový krém:

ovocný krém:

Reklama

Linecké těsto:
Do mísy prosijte mouku a moučkový cukr, přidejte změklé máslo, žloutky a kůru a šťávu z citronu, a vypracujte hladké těsto. Těsto zabalte do fólie a nechte v lednici alespoň půl hodiny odpočívat.
Troubu si předehřejte na 180°C. Formičky na košíčky si vymažte olejem, těsto vyválejte a vykrojte si kolečka, která natlačte do fomiček, okraje zarovnejte. Pečte ve vyhřáté troubě dorůžova. Po upečení košíčky ihned z formiček vyklepněte a nechte vychladnout.

Čokoládový krém:
Z mléka a pudinkového prášku svařte pudink dle návodu. Po odstavení vmíchejte čokoládu, aby se dobře rozpustila a směs přikryjte fólií, aby se zabránilo vytvoření škraloupu, při chladnutí občas promíchejte. Po vychladnutí směs pomalu a po menších dávkách zašlehejte do změklého másla. Podle potřeby můžete přisladit moučkovým cukrem nebo ztmavit kakaem.

Ovocný krém:
Nejprve si uvařte pudink z mléka a pudinkového prášku, a nechte ho přikrytý úplně vychladnout, občas promíchejte. Mezitím si svařte ovoce s cukrem na pyré a nechte také vychladnout. Do změklého másla nejprve postupně v menších dávkách zašlehejte pudink a nakonec vmíchejte ovocné pyré, které si vyrobíte svařením 200g ovoce a 2 lžic cukru krupice.
Vychladlé košíčky z lineckého těsta naplňte krémem a ozdobte. Markéta použila na čokoládové košíčky kandovaný pomeranč a na jahodové košíčky ozdobná kolečka z čokolády a cukrové perly.

 

Video návod na výrobu čokoládových ozdob najdete ZDE.

 

Další novinky a zajímavé tipy najdete na novém facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama