Najděte si recept
Na co máte chuť?

Kachní prsa na pomerančích a fenyklu
Co si připravit kachnu trochu jinak než se zelím a knedlíkem? Tenhle recept jsem objevila u Emanuela Ridiho, lehce ho poupravila a super jídlo téměř bez práce je na světě. Naprosto miluju tahle jídla, která prostě jen dáte do trouby, podléváte a o nic víc se nestaráte!
nad 2 hodiny
4 porce
Suroviny (4 porce)
- kachní prsa s kůží 4 ks
- Sádlo 1 lžíce
- čerstvý fenykl 2 ks
- Pomeranč 4 ks
- Česnek 4 stroužky
- čerstvý tymián
- Sůl
- Pepř
- bílé vino 150–200 ml
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Postup
- Kachní prsa očistěte, osolte a opepřete a orestujte z každé strany na sádle, aby se zatáhla. Dejte do pekáčku, podlejte šťávou ze dvou pomerančů, posypte nakrájeným česnekem a posekaným tymiánem.
- Pečte v zakrytém pekáči v předehřáté troubě na 180 °C hodinu a půl. Podlijte vínem a pečte další hodinu, přidejte pokrájený fenykl a nafiletovaný pomeranč, odkryjte a dopečte dalších 10 minut, než kůže na prsou chytí barvu a udělá se křupavá kůrčička.
Kachní prsa na pomerančích a fenyklu, foto: Kitchen and the City
Představujeme Kitchen and the City!
Petra je máma dvou dospělých dcer a dvou pubertálních staffordů, která se provařila až ke svému blogu Kitchen and the City.
Miluje jednoduchou a rychlou kuchyni, ráda experimentuje s českou i světovou kuchyní a v její ledničce vždycky najdete čerstvé suroviny a její tolik oblíbené chilli papričky.
Díky tomu, že se o své recepty ráda podělí, se vy můžete těšit na stálý přísun inspirace prošpikované zkušenostmi, kořeněné enthusiasmem a marinované láskou.
Foto portrétu: Benedikt Renč