zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jemné máslové věnečky s citronovou polevou
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Jemné máslové věnečky s citronovou polevou

Jemné máslové věnečky s citronovou polevou

Hodnoceno: 2x
Elegantní a jemné cukroví se svěží polevou vnese do vánoční kolekce švih. Dokonce ho můžete navázat na stuhy a ozdobit jím stromeček :)
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Postup

  1. V míse promíchejte mouku, škrob, prášek a sůl. V jiné míse ušlehejte nejlépe elektrickými metlami máslo s cukrem do světlé, nadýchané pěny, 3 až 4 minuty. Vmíchejte žloutky, citronovou kůru a vanilku. Rychlost metel snižte a postupně vmíchávejte moučnou směs. Těsto vytvarujte jako placku, zabalte a dejte nejméně na 1 hodinu až na 1 den do chladu.
  2. Troubu předehřejte na 180°C. Na lehce pomoučněné ploše vyválejte na výšku asi 3 mm a vykrájejte věnečky s vypíchnutým středem. Odkrojky znovu zpracujte. Rozložte na plech vyložený papírem, ponechte rozestupy. Nechte chladit asi 15 minut a pak upečte do světle zlaté barvy, asi 12 minut. V polovině doby plechy otočte čelem vzad, aby se cukroví peklo stejnoměrně. Nechte zcela vychladnout na drátěné mřížce.
  3. Prosejte moučkový cukr a smíchejte se 3 lžícemi citronové šťávy na hladkou polevu. Omočte v ní z jedné strany věneček a posypte brusinkami. Nechte zaschnout na mřížce. Věnečky můžete uložit, proložené papírem na pečení, ve vzduchotěsné nádobě.

Jemné máslové věnečky s citronovou polevou  Foto: Jemné máslové věnečky s citronovou polevou , Foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama

Související témata: cukroví , vánoční cukroví , Sladké