zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí chilli olej s aromatickým kořením
Autor: Jak jíme zdravě v létě Domácí chilli olej s aromatickým kořením

Domácí chilli olej s aromatickým kořením

Hodnoceno: 5x
Chilli olej je báječný způsob, jak dát jídlům parádní švih. Nejde jen o ostrost, voňavé koření dodá další rozměr chuti i vůně. Používejte na maso, saláty, těstoviny nebo třeba na asijské knedlíčky.
do 1 hodiny
300 ml porcí

reklama

Postup

  1. Chilli papričky omyjte, odkrojte z nich stopky a následně je i se semínky nakrájejte nahrubo. 
  2. Ve větší nepřilnavé pánvi rozehřejte všechen slunečnicový olej, poté do pánve přidejte všechny ostatní ingredience (včetně nakrájených papriček) a vše nechte zahřívat 20 minut na mírném až středním plameni. Během zahřívání buďte ostražití a průběžně se ujišťujte, že se koření v oleji nepřepaluje – pokud k tomu dojde, snižte plamen. 
  3. Po uvedené době pánev odstavte a její obsah nechte zcela vychladnout (může to trvat až 1 hodinu). Poté připravte mísu, umístěte do ní síto a do síta dejte bavlněnou utěrku. Přes toto síto následně do mísy přeceďte celý obsah pánve a nechte ho přes síto zcela vykapat.
  4. Přecezený olej přelijte z mísy do uzavíratelné sklenice a skladujte ho v lednici, kde vydrží až několik měsíců.
Domácí chilli olej s aromatickým kořením
Autor: Jak jíme zdravě v létě Domácí chilli olej s aromatickým kořením

reklama

Jak jíme zdravě v létě
Fitrecepty

Průvodce zdravým létem se 103 chutnými recepty

Na první pohled je to kuchařka s recepty, které se nesou na vlně horkého léta. Když se ale podíváte pozorně, zjistíte, že držíte v rukou návod na zdravé stravování. Po 5 úspěšných kuchařkách se tým Jíme zdravě rozhodl udělat další krok a spojil se s odbornicí na výživu Michaelou Bebovou alias Biochemičkou. Dohromady vytvořili knihu, která vás zaujme minimalistickými, hravými fotografiemi a jednoduchým konceptem, který v sobě ukrývá celou řadu rad a tipů, jak jíst zdravě. Informace v jednotlivých kapitolách postupně vedou čtenáře k tomu, aby se naučil přemýšlet o skladbě jídla na talíři nebo velikosti porcí.
Pomocí kuchařky si sestavíte jídelníček nebo plán na vaření pro celou rodinu tak, aby byla vaše strava pestrá a opravdu vyvážená. V knize nechybí také nejčastější chyby a omyly, kterých se při přípravě a vaření jídla dopouštíme. 

Související témata: chilli papričky , chilli olej , Malá jídla