zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bezlepkové donuty
Autor: archiv blog.KitchenAid.cz Bezlepkové donuty

Bezlepkové donuty

Hodnoceno: 5x
Ať už váš jídelníček omezuje celiakie, nebo jste se rozhodli z něj lepek vyřadit z jiných dietních důvodů, neznamená to, že se musíte rozloučit s tak oblíbeným sladkým pečivem, jakým jsou pro mnoho z nás donuty.
do 1 hodiny

Základem každého pečiva je samozřejmě mouka. Pro přípravu bezlepkových donutů se nejlépe hodí pohanková. Existují samozřejmě dvě možnosti. Tou první je mouku koupit, nejlepšího chuťového výsledku dosáhnete s moukou z pohanky, která je mechanicky loupaná, takto si totiž zachová své jedinečné lehce oříškové aroma a cenné živiny jako rutin. Druhou možností je si mouku namlít. V případě, že bezlepkovou dietu držíte dlouhodobě, se určitě vyplatí investovat do kvalitního mlýnku na obiloviny.

Článek

Čokoládový koláč s hruškami (bez mouky) Foto:

18x báječné sladké recepty bez lepku

Pokud se vyhýbáte lepku, máme pro vás výběr výborných receptů na sladké moučníky a dezerty, které se buď obejdou zcela bez mouky, nebo je v nich použitá bezlepková mouka.

reklama

Suroviny

Postup

  1. Oddělte žloutky od bílků a v míse kuchyňského robotu nechte vyšlehat změklé máslo s cukrem, žloutky a rumem. Pokud chcete dosáhnout toho, aby donuty působily svěže, můžete přidat i trochu citronové šťávy nebo citronovou kůru.
  2. Ve druhé fázi přidejte do vzniklé směsi sypké přísady, tedy mouku, jedlou sodu a skořici. Plochým šlehačem vytvořte polotekuté těsto. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh, který do těsta na závěr opatrně vmíchejte.
  3. Péct můžete přímo v donutovači, pokud ale koblihám s dírou uprostřed fandíte, a přesto si donutovač kupovat nechcete, budou vám stačit pečicí formy na donuty s nepřilnavou úpravou. V takovém případě pečte v troubě předehřáté na 180 °C asi 25 až 30 minut. Pro ještě vláčnější výsledek lze formu předem vymazat máslem.
  4. To nejzábavnější na donutech přijde po jejich upečení a vychladnutí. Zdobit je můžete například rozpuštěnou čokoládou, cukrovou nebo jakoukoliv jinou polevou a zdobit jen dle vlastní fantazie.

Bezlepkové donuty  Foto: Bezlepkové donuty; foto: archiv blog.KitchenAid.cz

reklama