zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí řízek s pažitkovým pestem
Autor: profimedia.cz Kuřecí řízek s pažitkovým pestem

Kuřecí řízek s pažitkovým pestem

Hodnoceno: 1x
Řízek s pestem? Zní to trochu netradičně, ale určitě to vyzkoušejte, protože je to opravdová lahůdka. A domácího pesta si udělejte klidně víc a můžete ho použít i na těstoviny.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Pesto: Do vysoké nádoby dejte mandle, přidejte pažitku, česnek a tyčovým mixérem nahrubo vše nasekejte. Postupně přidávejte olej, abyste vyšlehali pastu. Vmíchejte nastrouhaný sýr, dochuťte solí a pepřem a pesto přendejte do misky.
  2. Ochucenou mouku nasypte na jeden talíř a strouhanku na druhý. Lehce našlehejte vejce s mlékem v mělké nádobě a přidejte do směsi bylinky. Obalte každý kousek masa v mouce. Potom v našlehaném vejci a nakonec ve strouhance, do které ho trochu přitlačte.
  3. Na teflonové pánvi rozehřejte polovinu másla a polovinu oleje na střední teplotu a opečte dva řízky 3 minuty po každé straně a trochu je přitlačujte dolů, až budou zlatohnědé a měkké. Vyndejte z pánve a uchovejte v teple.
  4. Pánev vytřete kuchyňskou utěrkou, abyste odstranili všechnu opadanou strouhanku. Přidejte zbylé máslo a olej až bude směs rozehřátá, opečte ostatní plátky. Řízky podávejte s novými bramborami trochou pesta navrchu a mladými hráškovými lusky.

Kuřecí řízek s pažitkovým pestem Foto:

Kuřecí řízek s pažitkovým pestem, foto: Profimedia.cz

reklama