zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pestrá melounová bowle
Autor: Letní kuchyně Pestrá melounová bowle

Pestrá melounová bowle

Hodnoceno: 0x
Bowle k létu tak nějak patří... Osvěžující letní koktejl, většinou z vína či sektu, doplněný voňavým ovocem je ideálním drinkem na každou zahradní slavnost.
do 30 minut
12 sklenic porcí

reklama

Postup

  1. Celé melouny rozpůlte. Z melounu charentais a medového melounu vyberte semena lžící, z vodního melounu ostrým nožem. Potom ze všech melounů vykrájejte dužninu pomocí tvarovací lžičky nebo odkrojte kůru a dužninu nakrájejte na kousky. Dužninu dejte do mísy na bowli.
  2. Z citronu vymačkejte šťávu, smíchejte ji s moučkovým cukrem a s Campari a přidejte k melounům. Mísu přikryjtee a uložte na 2 hodiny do chladničky.
  3. Do melounové směsi přilijte bílé víno, prosecco a minerální vodu. Bowli rozdělte do sklenic a podávejte s malými vidličkami na napichování melounů. Bowli ve sklenicích můžete ozdobit trochou máty.

Záplava melounů a jak se v nich vyznat

Melouny jsou to pravé letní ovoce – jsou lehké, osvěžující a nekonečně šťavnaté. A naštěstí jsou dnes k dostání v mnoha různých druzích.

Jejich označování však občas bývá zmatené. Vodní melouny pozná každý: jsou velké až obrovské, s tmavě zelenou nebo strakatou kůrou a červenou dužninou. Melouny charentais (malé, kulaté, zvenku světle zelené s tmavozelenými „žebry“, uvnitř zářivě oranžové) jsou variantou melounu kantalup (světlá, šedozelená slupka se síťovitou strukturou a oranžová dužnina) pocházející z Francie. Naproti tomu melouny galia mají žlutou hrubou slupku a nazelenalou dužninu. A téměř bílá dužnina mírně podlouhlého medového (honeydew) melounu chutná po medu a ukrývá se většinou pod hladkou, sytě žlutou slupkou.

Pestrá melounová bowle  Foto: Pestrá melounová bowle , Foto: Letní kuchyně

Letní kuchyně Foto:

LETNÍ KUCHYNĚ PLNÁ SLUNCE A VŮNÍ

Tanja Dusyová

Letní jídla mají mimořádnou přitažlivost, vůni, atmosféru. Vždyť je to také vrcholná sezona čerstvé křupavé zeleniny a šťavnatého ovoce. K tomu přidejte okouzlující aroma bylinek a vyřešili jste hádanku, které jídlo je prostě to nejlepší.

Tanya Dusyová šla ale ještě o kousek dál a kuchařku s originálními fotografiemi sestavila jako příběhy o stolování na zahradě, balkoně, pikniku, rodinný oběd na terase, svačinu v příjemném stínu altánku nebo jako mejdan s kamarády ve svitu lampionů. Mezi víc jak 150 recepty, z nichž voní léto, nechybí ani ty na uchování letní úrody a drobné pohoštění.

Vydalo nakladatelství Slovart.

Uložit

reklama