zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ořechové rohlíčky
Spouštím video za 5s.

Ořechové rohlíčky

Hodnoceno: 2x
Kromě rohlíčků je můžete tvarovat různě. Můžete vytvořit trojúhelníky nebo okraje spojit či přehnout přes sebe a vytvořit čtvercové šátečky či okraje zakroutit a vytvořit jakési batůžky – podle toho, co je vám milejší.
do 1 hodiny
18 ks porcí

Sledujte novou řadu kulinární show Karolína, domácí kuchařka, každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Suroviny (18 ks porcí)

Na náplň:

Postup

  1. Do mísy nasypte mouku, udělejte do ní důlek a do něj rozdrobte droždí. Posypte cukrem, zalijte trochou vlažného mléka a počkejte, až se začnou na hladině tvořit bublinky. Přidejte žloutky, špetku soli, změklý pokrájený tuk a vypracujte hladké těsto. Propracujte ho na pomoučeném vále do koule a dejte v přikryté míse na půl hodiny do lednice
  2. Mezitím svařte v rendlíku mléko s máslem a oběma cukry. Když se mléko začne vařit, vsypte do něj ořechy, zamíchejte, vmíchejte med a vypněte. Nechte zchladnout.
  3. Těsto rozválejte na pomoučeném vále na obdélníkovou placku a rozkrájejte ji na čtverce o hraně 7–10 cm. Na střed rozdělte lžící ořechovovu náplň a spojte kraje tak, aby náplň nevytekla. Cípy těsta naproti sobě přeložte jako šáteček a spojte je. Šátečky rozložte na plech vyložený pečicím papírem s rozestupy několik centimetrů (použijte raději 2 plechy), šátečky potřete prošlehaným bílkem a plechy přesuňte do trouby předehřáté na 200 stupňů. Pečte, dokud nezrůžoví, trvá to asi 15 minut.

Ořechové rohlíčky Foto:

Ořechové rohlíčky

reklama

Sledujte celou epizodu