Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nakládaný slaný sýr

4 porce
do 30 minut
Nakládaný slaný sýr
Nakládaný slaný sýr Autor: Olivová kuchařka
Naložte si doma slaný sýr se šalvějí a chilli. Využít ho potom můžete jako super chuťovku na večírek, ale i jako hezký a praktický dárek.
Reklama

Suroviny (4 porce)

Reklama

Postup

  1. Sýr nakrájíme na větší kostky. Oloupané stroužky česneku povaříme 1 minutu ve vodě a osušíme. Do sklenice dáme jednu vrstvu sýra, 3 lístky šalvěje, stroužek česneku, 5 kuliček pepře a několik koleček papričky. Toto opakujeme do naplnění sklenice.
  2. Vše zalijeme olejem a hermeticky uzavřeme. Necháme týden marinovat na tmavém a chladném místě.
  3. Sýr používáme do salátů, na těstoviny, na pizzu nebo jako chuťovku s chlebem.
  4. PRIMA TIP: Ochucený olej můžeme využít do salátových zálivek, na opékání masa a ryb nebo jednoduše na pokapání čerstvého chleba.
Reklama

Nakládaný slaný sýr Foto: Olivová kuchařka

Nakládaný slaný sýr. Foto: Olivová kuchařka

Olivová kuchařkaOlivová kuchařka

Snažíte se používat olivový olej, protože víte, že je zdravý, ale tápete, který je ten pravý? Chybí vám srozumitelné informace a dobré rady? Anebo prostě jen rádi experimentujete v kuchyni?

Olivy a olivové oleje nabízejí nepřeberné možnosti využití. V Olivové kuchařce najdete mnoho receptů, praktických informací a především rady a tipy, jak jejich potenciálu co nejefektivněji využít. Recepty využívají kvalitních ingrediencí – např. kozí a ovčí sýr, bylinky, zeleninu. Důraz je kladen na to, aby suroviny byly dostupné na českém trhu. Recepty mají spočítanou energetickou hodnotu a obsah cholesterolu.

Kromě olivových receptů najdete i užitečné informace o tom, jak se dá používáním olivového oleje účinně bojovat proti zdravotním i kosmetickým potížím či jak jej využít v domácnosti.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press a seženete jí v knihkupectvích za 249 Kč.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama