zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Maminčina sekaná na pivu
Autor: Tereza Pánková TASTY TALKINGS Maminčina sekaná na pivu

Maminčina sekaná na pivu

Hodnoceno: 4x
Tereza z blogu Tasty Talkings se s námi podělila o recept na výtečnou sekanou své maminky. Šťavnaté maso ovoněné čerstvými bylinkami a obalené ve slanině získá další chuťový rozměr díky podlití pivem.
do 2 hodin
6 porcí

reklama

Suroviny (6 porcí)

Postup

  1. Po dně velké mísy rozprostřete maso, přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a utřený česnek. Dále přihoďte jedno celé vejce a jeden žloutek: zbylý bílek nevyhazujte, ještě ho budete potřebovat!
  2. Přidejte na kousky nakrájený jeden plátek slaniny, sůl a vše jen trošičku promíchejte. Teď jsou na řadě pokrájené čerstvé bylinky; pokud nemáte, můžete samozřejmě zvolit i sušené.
  3. Dále přidejte strouhanku, po hrstech, ať masovou směs rovnoměrně zasypete. Maso ještě nemíchejte a nechte ho odpočinout, mezitím si připravte pekáč a rozpalte troubu na 170 °C.
  4. Směs promačkejte mezi prsty, dostatečně, aby se všechny ingredience promíchaly. Postupně začněte s hnětením a vytvořte celistvou šišku.
  5. Do pekáče rozložte plátky slaniny (vždy trochu přes sebe a přes okraj nádoby) a vložte na ně šišku sekané. Nezapomeňte ji před zabalením potřít bílkem, který jste si dali stranou: díky tomu bude maso držet pohromadě.
  6. A konečně je tu poslední krok: sekanou zabalte do slaniny, podlijte troškou vody a dejte do trouby péct na 1 hodinu. Asi 15 minut před koncem podlijte sekanou pivem, dodá jí šmrnc!

Maminčina sekaná na pivu  Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

Maminčina sekaná na pivu                                                      Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

Tasty Talkings

Vítejte u Tasty Talkings!

Jmenuji se Tereza Pánková a k psaní o jídle jsem začala tíhnout v prvním roce studia na vysoké škole. Tehdy jsem si uvědomila, že psané slovo a focení jsou pro mě to pravé! Nejlepší variantou k realizaci tohoto koníčku se nakonec stalo založení blogu! Ten můj se jmenuje TastyTalkings.com a najdete na něm recepty, články zaměřené na svět gurmánů a fotoreporty z cest. Psaní je zkrátka něco, čím bych se chtěla v budoucnu živit!

reklama