Prvomájové tipy plné bublinek nebo ovoce

Dnešní článek je takovým speciálem plným lahví s dobrým pitím. Už zítra tu je 1. máj, který chceme strávit s milovanými osobami. Pojďte si vybrat z našich tipů, ať víte, co si nalijete večer do sklenky.

Prvomájové ovocné víno s odvážnými rýmy na etiketě

Oslavte spolu se svým protějškem 1. máj lahví ovocného vína od Rybízáku. Levandulák, Višňák a Maliňák dostaly limitované etikety s odvážnými básničkami a zamilovanými roboty.

Polosladký Višňák s básničkou Višeň máme za barákem, rychle pospěš s otvírákem zachutná příznivcům červených vín s plnou chutí. Prvomájový Levandulák nese jasný vzkaz od partnera, který pro humor nemusí daleko Nalijme si čistého vína, jsem věrný fanda tvého klína. A pokud se nebojíte si z toho druhého trochu vystřelit, obdarujte ho svěžím Maliňákem se vzkazem Někdy máš o kolečko míň, ale i tak tě miluji. Všechna tři ovocná vína jsou limitovanou prvomájovou edicí.

Přivítejte slunce stylově a užijte si růžové odpoledne

Síla slunečních paprsků nabírá na intenzitě a dny se nezadržitelně prodlužují. To značí jediné – léto už se pomalu blíží! Přivítejte ho, jak se patří: pozvěte kamarádky na dámskou jízdu a nezapomeňte si k tomu vychutnat skleničku výtečného malinového nápoje Avanti Lampone. Bublinky nabídnou svěží malinovou chuť, která je jako stvořená pro parné letní měsíce. Vyvážená ovocná příchuť dokonale dokreslí prázdninovou atmosféru, kterou ještě umocní růžové podtóny připomínající oblíbené letní ovoce. Avanti Lampone tak bude skvělým společníkem i po celé slunečné měsíce.

A pokud vám bublinky zachutnají, můžete vyzkoušet i další nápoje z široké nabídky – například jahodové Avanti Fragola, brusinkové Avanti Mirtillo Rosso, višňové Avanti Amarena, broskvové Avanti Pesca či Avanti s citrusovou příchutí – Citruzo.

Z čarovné noci do měsíce plného lásky

Poslední dubnový večer je opředen řadou rituálů a symbolik. Nejrozšířenějším zvykem je pálení ohňů neboli „pálení čarodějnic“. V dávno minulých dobách se lidé čarodějnic a uhranutí velice obávali a ti, kteří byli obviněni z čarodějných praktik, končili často neprávem na hranici. Tradovalo se, že během poslední dubnové noci, které se také říkalo filipojakubská, se čarodějnice na košťatech slétají na kopce a ke slovu se dostávají temné síly.

Lidé se proti nim bránili všelijak včetně pálení velkých ohňů na nejvýše položených místech v obci. Dnes máme tento večer spojen zejména se zábavou. Na hromadné setkání sousedů to letos opět nevypadá, pokud ale můžete, uspořádejte si hezký večer v rodinném kruhu. Děti mohou pobíhat po zahradě, hledat talismany v podobě kamínků, které je ochrání před čarovnými silami, nebo třeba sbírat byliny na kouzelné lektvary. Dospělí si mezitím mohou užít sklenku čarovně dobrého vína.

Čarovně dobré víno

Víno zlaté barvy z poslední sklizně je jedinečnou volbou pro filipojakubskou noc. Habánské sklepy Tramín červený 2020 pozdní sběr má kořenitou vůni, přesně takovou, jak je pro tramíny charakteristické. Jeho chuť je rovněž příjemně kořenitá a šťavnatá.

Z města lásky s vůní třešní

Mikulov je městem lásky! Vína, která pocházejí z jeho přilehlých vinic, zasáhnou zaručeně vaše srdce. V máji si vychutnejte víno Mikulov Zweigeltrebe s vůní třešní, višní a švestek. Má temně rubínově červenou barvu a harmonickou, velmi jemnou chuť.

Růžové jako jarní květy

Na jaře jsou stromy obsypané bílými a růžovými květy. Probudí se v nás romantický duch a sklenka růžového je tím pravým, co dotáhne výjimečnou chvilku k dokonalosti. Svěží víno Mikulov Sommelier Club Zweigeltrebe rosé 2019 pozdní sběr ve vůni připomíná maliny či ostružiny a do slunných dnů je jasnou volnou.

Láska potřebuje žít a oslavit

Znáte to, přes týden se na nás valí pracovní povinnosti, o víkendu zase doháníme opomíjené opečovávání domácnosti. Na romantické chvíle s partnerem tak často „není čas“. Oslavu prvního máje nevynechá ale snad žádná partnerská dvojice. Svátek svatého Valentýna se u nás prosazuje čím dál tím víc, prim hraje však stále prvomájové políbení pod rozkvetlou třešní. Měsícem lásky je ale celý květen, je tak třeba si ho náležitě užít a váš vztah oslavit. Udělejte pro lásku něco velkého a buďte spolu. Vedle procházek v probouzející se přírodě si společné okamžiky zpříjemněte i intimní chvilkou v doprovodu romantických vychlazených bublinek.

Probuďte vášeň

Barvou vášně a smyslnosti je jednoznačně červená! Užijte si vaše společné chvíle stejně jako na začátku vašeho vztahu. Probuďte vášeň se sklenkou vychlazeného červeného Bohemia Sektu. Jeho sytě rubínová barva, chuťová harmonie a jemná svěží vůně jsou pro vášnivé chvíle jako stvořené.

Květen plný lásky i vášně

Přemýšlíte, jak letos ozvláštnit 1. máj? K oslavě lásky rozhodně nesmí chybět lahev růžového vína!

Chcete svou polovičku překvapit něčím opravdu výjimečným? Navoďte tu správnou atmosféru s lahví cavy z vášnivého Španělska.

Šumivé víno Freixenet Cordon Rosado Brut s příjemným aroma připomínajícím drobné lesní ovoce zanechává v závěru chuti svěží kyselinku. Okouzlí vás svou krásnou lososovou barvou s měděnými odstíny. Pro vzácné i žhavé okamžiky je tato cava jako stvořená!

Hledáte něco, co rozzáří nejen bezchybně přichystanou tabuli?

Okouzlující Rosé světlejší růžové barvy vyrobené z typických odrůd vinné révy italské oblasti Veneto si každý ihned zamiluje pro jeho jemnou a svěží vůni. V chuti je plné delikátních červených třešní a jahod. Víno báječně souzní s lehkými či pikantními pokrmy.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty