Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Limetový koláč

1 koláč porce
do 1,5 hodiny
Limetový koláč
Limetový koláč
Máte chuť vyzkoušet nějaký nový dezert? Inspirujte se u Zdeňka Pohlreicha v pořadu Teď vaří šéf a vyzkoušejte tento lehký a svěží limetkový koláč.
Reklama

Sledujte novou řadu kulinární show Teď vaří šéf!, každou neděli v 18.00 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

Suroviny (1 koláč porce)

Na těsto:

Na náplň:

Na dekoraci:

Reklama

Postup

  1. V míse smíchejte mouku, cukr, vejce a změklé máslo. Z půlky vanilkového lusku vyškrábejte zrníčka, nastrouhejte kůru z limety a přidejte špetku soli. Vše promíchejte a rukama vypracujte těsto. Zabalte ho do potravinové fólie a nechte aspoň půl hodiny odležet.
  2. Z těsta odkrojte zhruba polovinu, rozválejte, namotejte na váleček, přeneste do dortové formy a vymačkejte do stran. Na těsto položte pečicí papír a vysypte libovolným druhem luštěniny, aby drželo tvar. Troubu předehřejte na 180 stupňů, formu položte na plech, dejte péct do trouby na 15 minut, pak luštěninu vysypejte stranou a pečte ještě dalších 5 minut.
  3. Mezitím si připravte náplň: v míse smíchejte cukr, vejce, zrníčka z vanilkového lusku, šťávu z limet a vše smíchejte dohromady.
  4. Pak náplň přelijte na upečený korpus, troubu stáhněte na 120 stupňů a pečte dalších 2040 minut.
  5. Teď si připravte dekoraci, abyste mohli koláč ozdobit: oškrábejte kůru ze dvou limet, nakrájejte nadrobno a dejte spařit do vroucí vody. Přeceďte a zchlaďte studenou vodou.
  6. V kastrůlku si připravte cukrový sirup, přidejte do něj spařenou kůru a hotový koláč ozdobte.
Reklama

Limetový koláč Foto:

Limetový koláč Foto:

Připravte si tento koláč přímo se Šéfem:

Teď vaří šéf! III (3): Limetový koláč
Limetový koláč
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama