zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krémová chřestová polévka
Autor: Gurmet Krémová chřestová polévka

Krémová chřestová polévka

Hodnoceno: 1x
Jedna z nejlahodnějších jarních polévek osvěží váš repertoár.
do 1 hodiny
4 porce

Podívejte se, jak jednoduše oloupat chřest! Pokud tuto zeleninu vaříte často, doporučujeme speciální dvoubřitou škrabku, přesvědčte se, že její pořízení má smysl :) U zeleného chřestu pak stačí oloupat pouze spodní třetinu.

reklama

Postup

  1. Z chřestu odkrojte spodek a stonek oloupejte škrabkou (u zeleného postačí jen ve spodní části). Cibuli zpěňte na másle, zaprašte moukou a připravte zlatou jíšku.
  2. Zalijte ji vývarem, vložte chřest, celé stroužky česneku a pokrájenou a očištěnou zeleninu. Vařte asi 30 minut. Po 10 minutách varu 4 kousky chřestu vyjměte, odkrojte jim špičky a nechte je stranou (na ozdobení).
  3. Vlijte smetanu a vše rozmixujte na krém. Dochuťte solí a pepřem a podávejte se lžící zakysané smetany.

Krémová chřestová polévka Foto: Gurmet

Krémová chřestová polévka. Foto: Gurmet

 

Gurmet - červen 2014Gurmet – Vaše škola vaření

Měsíc červen mají asi nejraději děti. Jednak mají hned v jeho začátku svátek, s jeho koncem také začínají prázdniny. Na děti (a také na jejich maminky) myslíme i v časopisu Gurmet. V červnovém čísle totiž najdou praktické tipy, jak si mohou užít pořádný mejdan na Den dětí a hlavně jak si na něj připravit dobrůtky jen s malou výpomocí maminek.

O tom, že léto už klepe na dveře, není pochyb. Spolu s ním přichází také čas jedné z nejoblíbenějších sezonních aktivit – grilování. Tentokrát jsme na něj připravili několik receptů z hovězího masa, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. Na kulinární výlet vás tentokrát pozveme do Rakouska, jehož kuchyně je nám víc než blízká. Naučíme vás také, jak si připravit osvěžující a také zdravé letní smoothies.

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama