zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dipy ke grilování
Autor: Kitchen Story Dipy ke grilování

Dipy ke grilování

Hodnoceno: 0x
Léto je v plném proudu a s ním i grilování. Pozdvihněte ho ještě o něco výš s těmito dipy! Přece to není jen o kečupu a hořčici :)
do 1 hodiny

reklama

Postup

 1. Dip z pečených paprik: příprava 30 minut Troubu rozehřejte na 250 °C program grilování. Papriky vložte pod gril a pečte ze všech stran do zčernání slupky.
 2. Po vyndání z trouby přikryjte horké papriky utěrkou, aby se zapařily, bude se vám lépe sundávat slupka. Následně papriky zbavte slupky a jádřince. Takto připravené papriky vložte do stolního mixéru.
 3. K paprikám přidejte všechny ostatní ingredience a nahrubo rozmixujte.
 4. Dochuťte solí a pepřem. Pokud chcete pálivější, přidejte více jalapeňos.
 5. Rajčatový dip: příprava 5 minut  Aby byl dip jemnější, zralá rajčata nejdříve nakrojte na spodní straně do kříže a lehce spařte ve vroucí vodě a zbavte slupky.
 6. Všechny ingredience vložte do stolního mixéru a rozmixujte do jemna.
 7. Chilli papričku přidávejte podle chuti, jestli chcete mít dip pálivější nebo ne, můžete vynechat. Finální dip by měl být lehce nasládlý.
 8. Jogurtový dip: příprava 5 minut Jogurtový dip je nejjemnější, finální chuť by měla být lehce nakyslá. Jogurt dejte do misky spolu s na drobno nakrájeným koprem.
 9. Sterilované okurky nakrájejte na menší kousky a vložte do misky k jogurtu.
 10. Dochuťte solí, pepřem a šťávou z citronu.
 11. Vše zakápněte olivovým olejem a společně dobře promíchejte.

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama