zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vosí hnízda
Autor: Kuchařka pro báječné tchyně Vosí hnízda

Vosí hnízda

Hodnoceno: 4x
Vosí hnízda dělávala kdysi moje maminka, ale pamatuji se, jak si vždycky trochu stěžovala, že se jí špatně vyklápějí. Až kamarádka Miluška mi před lety půjčila svoje rozevírací formičky a dala mi tento recept.
do 1 hodiny
28–30 ks porcí

reklama

Suroviny (28–30 ks porcí)

Náplň:

Postup

  1. Ze sáčku odebereme 30 piškotů. Zbytek rozstrouháme.
  2. Utřeme máslo s cukrem, přidáme nastrouhané piškoty a oříšky, kakao, rum, svařené teplé mléko. Uděláme  těsto, které dáme do ledničky asi na půl hodiny ztuhnout. Mezitím připravíme náplň utřením másla, cukru a žloutku s rumem.
  3. Formičky na vosí hnízda – ideální jsou úlečky, které se dají otevřít, takže odpadá problematické vyklepávání z formiček, které se dřív otevřít nedaly – vysypeme trochou moučkového cukru, vmáčkneme kousek těsta. Do důlku uvnitř hnízdečka dáme trochu náplně, přiklopíme piškotem, rozevřeme formičku a postavíme do krabičky. Stejným způsobem pokračujeme i s ostatními.
  4. Z dávky je 28–30 malých hnízdeček, pokud máte i větší formičku na „sršní“ hnízdo, pár jich vnoučatům pro radost udělejte, ale výsledný počet pak bude menší.

Prima tip: Někdy také udělám „těsto“ na vosí hnízda, ale tvořím z něj jen kuličky, do kterých dávám kompotovou višni namočenou v rumu a pak je obaluji ve strouhaných oříšcích.

 

Kuchařka pro báječné tchyně, Foto:

Kuchařka pro báječné tchyně

Tuto kuchařku Helena Chvátalová napsala pro ženy, které se, tak jako ona, v den svatby svého dítěte staly tchyněmi. Dnes už dobře ví, že dospívající děti musíme včas pustit do života, aby se k nám mohly s láskou vracet – a pokud s sebou přivedou i své partnery, tím líp.

Díky téhle knížce si každá maminka zaslouží titul „tchyně roku“! Ať už si ji koupí sama, nebo ji dostane od „mladých“ jako dárek pro radost, získá knihu plnou nejen receptů a lákavých fotografií, ale i poznatků a zkušeností, se lžičkou psychologie (autorka prošla psychoterapií a dvouletým tréninkem rodinných konstelací) a hlavně náručí lásky.

Vydalo nakladatelství Smart Press.

 

 

 

reklama