zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy

Hodnoceno: 1x
Další z řady receptů od Karolíny Kamberské. Tentokrát připravila šoulet – tradiční pokrm z hrachu a krup, k němu uzený bůček a lehký salátek z červené řepy.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Hrách namočte den předem do studené vody, aby nabobtnal. Kroupy namočte na 4 hodiny. V den přípravy šouletu vyměňte vodu a hrách uvařte doměkka v dvojnásobném množství čisté vody, v druhém hrnci uvařte stejně kroupy. Když je obojí měkké, slijte vodu a kroupy propláchněte od šlemu.
  2. V jednom z hrnců hrách a kroupy smíchejte. Přidejte prolisovaný česnek, sůl, pepř a zázvor. Na jedné lžíci sádla opečte nakrájené cibule do sklovita a vmíchejte ji do směsi.
  3. Troubu si rozpalte na 180 °C. Pekáč vymažte zbylým sádlem a dejte do něj směs na šoulet. Bůček nakrájejte na plátky silné 1–1,5 cm a naklaďte je nahoru na šoulet. Dejte na 20 minut do trouby. Šoulet se lehce zapeče a šťáva vypečená z bůčku ho krásně ochutí.
  4. Ozdobte bylinkami a podávejte se salátem.
  5. Salát z červené řepy se smetanou: Řepu oloupejte škrabkou a nastrouhejte na velmi jemné plátky, nejlépe na mandolíně. Z ostatních přísad kromě smetany si umíchejte zálivku a tu pak dobře promíchejte s řepou. Dejte do mísy, přikryjte potravinovou fólií a nechte v chladničce aspoň dvě hodiny odpočívat. Chcete-li, ozdobte salát nasucho opraženými dýňovými semínky nebo klíčky fazolí mungo či výhonky řeřichy.
  6. Podávejte s kopečkem kysané smetany.

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy  Foto:

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy  Foto:

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy                   Foto: Karolína, domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu