reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy

Hodnoceno: 1x
Další z řady receptů od Karolíny Kamberské. Tentokrát připravila šoulet – tradiční pokrm z hrachu a krup, k němu uzený bůček a lehký salátek z červené řepy.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Hrách namočte den předem do studené vody, aby nabobtnal. Kroupy namočte na 4 hodiny. V den přípravy šouletu vyměňte vodu a hrách uvařte doměkka v dvojnásobném množství čisté vody, v druhém hrnci uvařte stejně kroupy. Když je obojí měkké, slijte vodu a kroupy propláchněte od šlemu.
  2. V jednom z hrnců hrách a kroupy smíchejte. Přidejte prolisovaný česnek, sůl, pepř a zázvor. Na jedné lžíci sádla opečte nakrájené cibule do sklovita a vmíchejte ji do směsi.
  3. Troubu si rozpalte na 180 °C. Pekáč vymažte zbylým sádlem a dejte do něj směs na šoulet. Bůček nakrájejte na plátky silné 1–1,5 cm a naklaďte je nahoru na šoulet. Dejte na 20 minut do trouby. Šoulet se lehce zapeče a šťáva vypečená z bůčku ho krásně ochutí.
  4. Ozdobte bylinkami a podávejte se salátem.
  5. Salát z červené řepy se smetanou: Řepu oloupejte škrabkou a nastrouhejte na velmi jemné plátky, nejlépe na mandolíně. Z ostatních přísad kromě smetany si umíchejte zálivku a tu pak dobře promíchejte s řepou. Dejte do mísy, přikryjte potravinovou fólií a nechte v chladničce aspoň dvě hodiny odpočívat. Chcete-li, ozdobte salát nasucho opraženými dýňovými semínky nebo klíčky fazolí mungo či výhonky řeřichy.
  6. Podávejte s kopečkem kysané smetany.

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy  Foto:

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy  Foto:

Šoulet s uzeným bůčkem a salát z červené řepy                   Foto: Karolína, domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu