zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Živáňská ryba
Autor: Outdoorová kuchařka Živáňská ryba

Živáňská ryba

Hodnoceno: 0x
Když prázdninový výlet naplánujete tak, aby po cestě byly nějaké rybí sádky, tak je o obědu rozhodnuto. Ideálním úlovkem jsou pro venkovní pečení pstruzi, které vám rybář na cestu vykuchá.
do 30 minut
4 porce

Dají se péct jednoduše na klacku nebo na grilu nad ohněm, ale dobrodružnější je příprava v alobalu a řeřavých uhlících. Ryba tak navíc natáhne vůni česneku a citronu a výsledek je omamný. Tento recept je lehčí variací na klasický slovenský pokrm – živáňskou pečeni.

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Rozdělejte oheň a udržujte jej tak, abyste měli hodně řeřavých uhlíků.
  2. Ryby očistěte, papriku omyjte a rozkrájejte na větší proužky. Dovnitř ryby vložte oloupané stroužky česneku rozkrojené na půl, plátky citronu, papriku a po dvou snítkách tymiánu nebo nějakého divokého býlí. Potom rybu zaviňte nejprve do pečicího papíru a následně ještě do alobalu.
  3. Rozhrábněte uhlíky a na spodní vrstvu vložte alobalové balíčky spoji nahoru a zároveň tak, aby byly ze všech stran obklopeny horkým. Potom zahrábněte shora a nechte 20 minut péct.

Živáňská ryba  Foto: Živáňská ryba; foto: Outdoorová kuchařka

Outdoorová kuchařka

od rodinných výletů po zimní horské expedice

Outdoorová kuchařka Foto:

Petra Pospěchová

Nepostradatelná knížka pro všechny, kdo vyrážejí na výlet či trek a nespokojí se s instantními polévkami nebo konzervami. Přináší chutné, rychlé, lehké a výživné recepty na všechny druhy výšlapů, shrnuje, jak jídlo nejlépe zabalit, naplánovat jídelníček, případně jaké přirozeně léčivé potraviny s sebou vzít pro případ zdravotních potíží.

Petra Pospěchová léta svých zkušeností z hor přetavila v příručku, která mapuje, jak se po všech kulinárních stránkách připravit na víkendový výlet do Jeseníků, zimní přechod ukrajinských hor či himálajské expedice, ale taky na jednodenní výšlap s dětmi. Knížka je užitečná jak pro zkušené vlčáky, kterým rozšíří kulinární obzory a dosavadní jídelníček, tak pro začátečníky, kteří se chystají ven poprvé a potřebují se zorientovat nejen v jedlých surovinách, ale i ve vybavení pro vaření v přírodě. S Outdoorovou kuchařkou hravě zvládnete každou výpravu do hor a přírody vůbec.

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama