Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou

4 porce
do 1 hodiny
Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou
Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou Autor: archiv Albert
Oheň dodá pečené zelenině svou specifickou příchuť, které doma v troubě nedocílíte. Pokud ji upečete v balíčku spolu s masem nebo klobáskou, chutě se fantasticky propojí.
Reklama

Článek

Fazolový pekáček s párky Foto:

18 skvělých receptů na chatu!

Období výjezdů na chatu je tu! Máme pro vás několik receptů, které můžete během relaxování v přírodě vyzkoušet :)
Reklama

Postup

  1. Pokud jste si vybrali recept s klobásou, pak nakrájejte cibulky a klobásy na špalíčky, lilek a cuketu na půlměsíčky, kukuřici na kolečka, rajčata a papriky přepulte. Zakápněte olejem, přidejte bylinky, papriku, osolte, opepřete a promíchejte. Rozdělte na čtyři připravené archy alobalu a důkladně zabalte do pevných balíčků.
  2. Alobal se zeleninou položte na mřížku a nechte grilovat asi deset minut. Poté balíček otevřete a grilujte, dokud nebude klobáska i zelenina pěkně opečená.
  3. Pokud se rozhodnete pro kuřecí stehna, okořeňte je zvlášť a následně přidejte k zelenině. Balíček na ohni opékejte 40 minut a pak teprve otevřete a dopečte kůrku.
Reklama

PRIMA TIP: Tohle jídlo můžete samozřejmě připravit i doma v troubě, jen nebude mít tu specifickou zauzenou vůni :) Balíčky můžete péct v troubě předehřáté na 180 stupňů, ke konci pečení je otevřete a nechte zapéct dohněda. Pro jistotu umístěte pod mřížku pekáček, pro případ, že by z balíčků odkapávala šťáva.

Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou  Foto: Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou; foto: archiv Albert

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama