reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou
Autor: archiv Albert Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou

Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou

Hodnoceno: 0x
Oheň dodá pečené zelenině svou specifickou příchuť, které doma v troubě nedocílíte. Pokud ji upečete v balíčku spolu s masem nebo klobáskou, chutě se fantasticky propojí.
do 1 hodiny
4 porce

Článek

Fazolový pekáček s párky Foto:

18 skvělých receptů na chatu!

Období výjezdů na chatu je tu! Máme pro vás několik receptů, které můžete během relaxování v přírodě vyzkoušet :)

reklama

Postup

  1. Pokud jste si vybrali recept s klobásou, pak nakrájejte cibulky a klobásy na špalíčky, lilek a cuketu na půlměsíčky, kukuřici na kolečka, rajčata a papriky přepulte. Zakápněte olejem, přidejte bylinky, papriku, osolte, opepřete a promíchejte. Rozdělte na čtyři připravené archy alobalu a důkladně zabalte do pevných balíčků.
  2. Alobal se zeleninou položte na mřížku a nechte grilovat asi deset minut. Poté balíček otevřete a grilujte, dokud nebude klobáska i zelenina pěkně opečená.
  3. Pokud se rozhodnete pro kuřecí stehna, okořeňte je zvlášť a následně přidejte k zelenině. Balíček na ohni opékejte 40 minut a pak teprve otevřete a dopečte kůrku.

PRIMA TIP: Tohle jídlo můžete samozřejmě připravit i doma v troubě, jen nebude mít tu specifickou zauzenou vůni :) Balíčky můžete péct v troubě předehřáté na 180 stupňů, ke konci pečení je otevřete a nechte zapéct dohněda. Pro jistotu umístěte pod mřížku pekáček, pro případ, že by z balíčků odkapávala šťáva.

Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou  Foto: Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou; foto: archiv Albert

reklama