zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vláčná kokosová bábovka
Autor: Kitchen Story Vláčná kokosová bábovka

Vláčná kokosová bábovka

Hodnoceno: 3x
Jen pár ingrediencí, ale taková lahoda! Je jasné, že i ze základních zásob zvládnete připravit moučník, který se hodí ke kávě, čaji i jen tak, když vás honí mlsná. Bábovky jsou zkrátka specialita, kterou v různých obdobách stále s radostí pečeme!
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 170 °C. Formu na bábovku vymažte olejem a vysypte strouhaným kokosem.
  2. V míse smíchejte mouku, strouhaný kokos a kypřicí prášek.
  3. Vejce rozdělte na žloutky a bílky. Žloutky vyšlehejte s cukrem a z bílků se špetkou soli vyšlehejte sníh.
  4. Do žloutkové směsi vmíchejte kokosové mléko a rozpuštěný kokosový olej. Následně zapracujte i sypkou směs a nakonec opatrně vmíchejte sníh.
  5. Těsto vlijte do připravené formy a pečte v předehřáté troubě 40 minut.
Vláčná kokosová bábovka
Autor: Kitchen Story Vláčná kokosová bábovka

reklama

Kitchen story
Marika a Jiří Kučovi

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.