zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pesto z rukoly
Spouštím video za 5s.

VIDEO: Originální rukolové pesto podle šéfkuchaře

Hodnoceno: 0x
Domácí pesto se hodí vždy. Šéfkuchař Radek David nám tentokrát ve své kuchyni názorně ukázal krok za krokem variantu z rukoly a lískových ořechů. Určitě ho podle VIDEOnávodu vyzkoušejte také. Jeho svěží chuti podlehnete, navíc se od profesionála dozvíte i několik praktických triků.
do 30 minut

Rukolové pesto je hotové raz dva. Hned jej můžete mazat na rozpečené pečivo, podávat ke grilovaným masům, zelenině, se saláty či klasicky promíchat s těstovinami.

Základem úspěchu jinak snadné přípravy pesta je podle Radka Davida dodržování poměrů surovin:

PAMATUJTE SI: Na 1 díl rukoly přidáváme 1 díl ořechů, 1 díl strouhaného parmazánu a 2 díly olivového oleje. Radek použil 80 g rukoly, 80 g lískových ořechů, 80 g parmazánu + 160 ml olivového oleje.

Kuchařský trik: Při mixování do mixéru vždy jako první dejte olej a teprve po něm rukolu (bazalku, petržel apod.) Suroviny se tak lépe propojí.

 

reklama

Postup

  1. Na pánvi opražte nasucho lískové ořechy a oloupejte z nich hnědou slupku.
  2. Do mixéru nalijte olivový olej a k němu přidejte čistou a osušenou rukolu. Mixujte, než vznikne řídká kaše s kousky zelených lístků. (Když mixujete moc dlouho, vznikne rukolový jemný olej)
  3. Ke kaši přidejte do mixéru ještě stroužek česneku a pražené lískové ořechy a opět krátce promixujte. Na závěr přilijte trochu octa, osolte a přisypte najemno nastrouhaný parmazán. Opět vše krátce promixujte.
  4. Rukolové pesto je hotové. Vyjměte ho z mixéru a podávejte čerstvé. Skladovat lze zalité olivovým olejem a přikryté alobalem ve skleněné nádobě. Bez přístupu vzduchu vydrží v lednici i několik dnů.
Jak na pesto z rukoly ukazuje krok za krokem šéfkuchař Radek David.
Autor: archiv Prima FRESH Jak na pesto z rukoly ukazuje krok za krokem šéfkuchař Radek David.

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor: David Radek, šéfkuchař restaurace Babiččina zahrada

Uložit

Uložit

Uložit

reklama