zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Uzené kachní prso, bulgur s kopřivami a omáčkou s ibiškem
Autor: archiv FTV Prima Uzené kachní prso, bulgur s kopřivami a omáčkou s ibiškem

Uzené kachní prso, bulgur s kopřivami a omáčkou s ibiškem

Hodnoceno: 0x
V druhém díle nového kulinárního pořadu Ohnivý kuře pod pokličkou připravil šéfkuchař Patrik Bečvář s asistencí herce Josefa Poláška kachní prsa s bulgurem, který byl doplněn mladými kopřivami, pečenými šalotkami a nevšední omáčkou s květy ibišků.
nad 2 hodiny
4 porce

Sledujte novou řadu kulinární soutěž Ohnivý kuře pod pokličkou, každou neděli ve 14.15 na Primě!

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Kachní prso očistěte, kůži prokrájejte a dochuťte solí a pepřem. Kachní prso zprudka opečte pouze ze strany, kde je kůže. Poté vložte do vakuovacího sáčku a vařte v sous-vide na 65 °C 2 hodiny.
  2. Bulgur propláchněte pod tekoucí vodou a vařte v hovězím vývaru doměkka.
  3. V jiném hrnci rozpusťte máslo a na něm opečte najemno nakrájenou šalotku. Přidejte nasekané kopřivy a poté i uvařený bulgur, dochuťte solí, pepřem a zjemněte máslem.
  4. Oloupané šalotky vložte na plech, který vysypte centimetrovou vrtsvou soli, plech s šalotkou vložte do trouby a pečte na 160 °C 30 min. Poté šalotku podélně rozpulte a konce zakrojte. Vedle si udělejte směs z odkrojků šalotky, másla, strouhanky a bylinek (tymián). Směs promíchejte a lžící naneste na rozpůlené šalotky, které ještě společně se směsí krátce zapékejte 8 minut na 180 °C.
  5. V hrnci si udělejte tmavý základ z cibule, poté zaprašte moukou, zalijte kachním fondem a červeným vínem. Přidejte dva květy ibišku. Omáčku svařte na polovinu, aby měla dostatečnou sílu. Nakonec přeceďte přes jemný cedník.

Uzené kachní prso, bulgur s kopřivami a omáčkou s ibiškem  Foto: Uzené kachní prso, bulgur s kopřivami a omáčkou s ibiškem; foto: archiv FTV Prima

V druhém díle pořadu Ohnivý kuře pod pokličkou najdete i další nevšední recepty, které připravili šéfkuchaři Patrik Bečvář a Tomáš Levý za přispění seriálových herců Josefa Poláška a Martina Štěpánka:

Ohnivý kuře pod pokličkou - 2.díl Foto: Ohnivý kuře pod pokličkou – 2.díl; foto: archiv FTV Prima

reklama