zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tvarohový dort Míša s jahodami
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Tvarohový dort Míša s jahodami

Tvarohový dort Míša s jahodami

Hodnoceno: 6x
Známý tvarohový dort, který milují děti i dospělí, tentokrát doplněný o svěží jahody!
do 1,5 hodiny

reklama

Suroviny

Korpus:

Krém:

Poleva:

Postup

  1. Nejprve připravte těsto na korpus. Žloutky, cukr a olej vyšlehejte do pěny a za stálého šlehání přisypejte mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Lepší je to přes sítko, aby se nevytvořily hrudky.
  2. Do těsta postupně opatrně zapracujte sníh, jen tak lehce stěrkou. Na dno dortové formy o průměru 26 cm upevněte pečicí papír a vlijte těsto.
  3. Vložte do trouby rozpálené na 180 °C a pečte cca 15 minut. Můžete zkusit špejlí. Formu nechte trochu zchladnout a korpus vyndejte na mřížku, kde ho nechte vychladnout úplně.
  4. Pak opatrně sundejte pečicí papír a vložte korpus zpátky do formy. Teď vymíchejte krém. Rozpuštěné máslo vyšlehejte s tvarohy, je lepší přidávat je postupně, a s cukrem podle chuti. Krém navrstvěte na korpus, trošku s ním poklepejte o stůl.
  5. Jahody naskládejte na krém a vtlačte je do něj. Stěrkou krém urovnejte, aby byly jahody schované.
  6. Na polevu rozpusťte ve vodní lázni nalámanou čokoládu s máslem a nakonec vmíchejte lžíci mléka nebo smetany. Nalijte na dort a urovnejte.
  7. Dort vložte do lednice a nechte ztuhnout, nejlépe přes noc, ale minimálně na dvě hodiny. Ještě než čokoláda úplně ztuhne, odkrojte ji kolem dokola nožem nahřátým v horké vodě. Krájejte také nahřátým nožem.

Tvarohový dort Míša s jahodami 2 Foto: Tvarohový dort Míša s jahodami; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

reklama

Související témata: Sladké , Česká kuchyně