zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tvarohové knedlíčky
Autor: Slepičárna blog Tvarohové knedlíčky

Tvarohové knedlíčky

Hodnoceno: 2x
Znáte ten pocit, když se matláte s tvarohovými knedlíčky, lepí se vám na prsty a vy přidáváte víc a víc mouky? Tak s tímhle receptem se vám to nestane. Je jednoduchý, a když si knedlíčky naděláte do zásoby, tak je můžete syrové zamrazit. :)
do 1 hodiny
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Ovocná omáčka:

Postup

  1. Okrájejte kůrky z toustového chleba, ty nepoužijete. Nalámejte chléb do mísy od robota.
  2. Přidejte mouku, cukr, žloutky, změklé máslo a tvaroh. Pomocí nástavce „hák“ nechte v robotu všechno smíchat, dokud nevznikne těsto. Chvilku to trvá. 
  3. Mezitím svařte s troškou vody borůvky a maliny, pár si jich nechte na ozdobu, přidejte cukry podle potřeby. Pak rozmixujte ponorným tyčovým mixérem a můžete ještě propasírovat v hladkou omáčku.
  4. Vyšlehejte smetanu, postupně k ní přimíchejte tvaroh, cukr, skořici a dochuťte šťávou z citronu. Nechte v ledničce odpočinout.
  5. Ve velkém hrnci přiveďte vodu k varu. Z těsta odebírejte stejné díly, vytvarujte v dlani kuličky a ještě je zlehka obalte na pracovní ploše v mouce.
  6. Knedlíčky vařte, dokud nevyplavou, trvá to asi 6 minut, ale záleží na velikosti. Proto vždy ten první vyndejte, rozkrojte, a pokud je i uvnitř uvařený, můžete vyndat ostatní.
  7. Na talíře rozdělte ovocnou omáčku. Navrch dejte knedlíčky, ozdobte je tvarohovým krémem, přidejte ještě čerstvé ovoce, lístky máty a posypte moučkovým cukrem. Podávejte. 

reklama

Slepičárna
Jana a Štěpán Vašákovi

Blog Slepičárna založili Jana a Štěpán v roce 2015 jako místo, kde si můžou ukládat své oblíbené rodinné recepty.

Nejraději vaří tradiční česká jídla, středomořskou kuchyni a sem tam do něj propašují i něco zdravějšího.

Recepty doprovází i krásné fotky a nevšední grafická úprava - zkrátka radost pohledět, uvařit a ochutnat...!

Související témata: Sladké