návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Tiramisu do skleničky

Hodnoceno: 0x
3 porce
do 30 minut
Tiramisu do skleničky
Autor: Coolinářka Tiramisu do skleničky
Velmi oblíbený recept na tento dezert, ale v trochu praktičtější podobě! :) Potřebujete jen několik surovin a dílo je na světě.

Článek

Kakaová Pavlova Foto:

Oslňte návštěvu jedním z božských sněhových dezertů. Zde najdete ty nejlepší recepty!

Se sněhovými pusinkami se dá doslova čarovat! Můžete jimi dozdobit koláč, připravit je s ovocem nebo vytvořit slavnostní dezert Pavlova. Vyberte si z nejlepších receptů na...

Suroviny (3 porce)

Postup

  1. V hlubokém talíři si připravte 150 ml kávy, nechte ji vychladnout a přidejte do ní amaretto.
  2. Oddělte bílky od žloutků. Bílky s trošičkou soli vyšlehejte v tuhý sníh. V jiné míse vyšlehejte žloutky s krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Nyní do ní postupně jemně zašlehejte mascarpone. Nakonec do krému lžící vmíchejte bílkový sníh.
  3. Na dno skleniček vlijte vrstvu krému. Dlouhé cukrářské piškoty krátce ponořte do kávy, tak aby se příliš nerozmočily a naklaďte je na vrstvu krému. Na piškoty nalijte zbylý krém a povrch posypte kakaem.

Tiramisu do skleničky 2 Foto: Tiramisu do skleničky; foto: Coolinářka

Coolinářka Foto:

Coolinářka je COOL!

Svatava Vašková, autorka foodblogu Coolinářka a autorka dvou kuchařek Coolinářka testováno na rodině a Vánoční kuchařka pro kluky a holky ve svých receptech inspiruje je každodennímu vaření z kvalitních, běžně dostupných surovin. 

Na jejím blogu najdete široké spektrum receptů: od typů na snídaně, polévky, masitá i zeleninová hlavní jídla, až po jednoduché recepty. 

Obě knížky můžete sehnat ve všech knihkupectvích nebo si je objednat například ZDE.