zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Stir fry s vepřovou panenkou
Autor: blog Tvoříme domov Stir fry s vepřovou panenkou

Stir fry s vepřovou panenkou

Hodnoceno: 0x
Někteří si libují v italských špagetách, jiní si raději dopřejí pořádnou porci nudlí vonících po sójové omáčce. Z našich receptů si vybere každý, ale dnes tu máme skvělou kombinaci pro milovníky asijských jídel.
do 30 minut
2 porce

Kamila Opl Hackerová: Ketjap (kecap) manis je sladká sójová omáčka z Indonésie. Oproti běžným sójovým omáčkám není tak slaná díky obsahu cukru. V některých městech může být složité ji sehnat (mají ji ale např. v Marks & Spencer), máte proto několik možností. Buď použijte omáčku sójovou nebo tamari a přidejte více cukru. Pokud však chcete zkusit její nenahraditelnou chuť, můžete si ji vyrobit i doma.

Článek

11 rychlých nudlových receptů v asijském stylu Foto:

11 rychlých nudlových receptů v asijském stylu

Asijská kuchyně je plná rýže, ale také všelijakých druhů nudlí. Používají se do polévek, salátů, ale figurují samozřejmě i jako hlavní jídlo. My jsme pro vás vybrali...

reklama

Postup

  1. Uvařte brokolici tak, aby byla křupavá (stačí 2-3 minuty) a přendejte ji do misky s ledovou vodou, aby si zachovala svěží barvu. Do „použité“ vody v hrnci vhoďte nudle a nechte je odstát po potřebnou dobu (nebo je připravte dle konkrétního návodu na obalu). Poté je slijte a odložte stranou.
  2. V pánvi rozpalte sezamový olej, panenku nakrájejte na nudličky a nechte ji zprudka opéct. Poté přidejte cukr a počkejte, až trochu zkaramelizuje. Zalijte omáčkou, přisypte sušený česnek a ještě chvíli míchejte, dokud maso není hotové.
  3. Obsah pánve přendejte do mísy a zakryjte, aby vše zůstalo horké.
  4. Pánev vytřete papírovou utěrkou, vlijte trochu oleje a vsypte papriku nakrájenou na nudličky. Zprudka zhruba minutu smažte, přihoďte brokolici a ještě chvíli nechte opékat v pánvi. Do pánve přidejte maso i s omáčkou a vše pořádně promíchejte.
  5. Vmíchejte nudle tak, aby se obalily omáčkou, ochuťte pomocí chilli. Stáhněte z ohně a přidejte nakrájenou cibulku a salátové listy.
  6. Na talíři posypte sezamovými semínky a ihned podávejte.

Stir fry s vepřovou panenkou 2 Foto: Stir fry s vepřovou panenkou; foto: blog Tvoříme domov

Tvoříme domov Foto:

Doma chutná nejlépe!

Blog Tvoříme domov vznikl z jednoho zásadního důvodu – abych se na mateřské nezbláznila. Jsem obyčejná holka s běžnými zájmy, která však pohlíží na jídlo jako na svátek. Mám úctu k surovinám, které nechci „zabít“ zbytečnými průmyslovými produkty. Moje recepty jsou proto velmi jednoduché, často jen ze základních surovin a vždy bez chemie.

Chci ukázat, že zdravé jídlo nebo jeho varianty nemusí být jen podivně vypadající hrouda na talíři. Zároveň však vím, že občas přijde den, kdy si prostě musíme dopřát nějaké bolestné (takové mám tak třikrát do týdne :). Z toho důvodu jsem si oblíbila dezerty nebo chcete-li sladkosti, které poskytnou vše, co naše nervy potřebují, aniž bychom z nich museli mít velké výčitky. Bílou mouku vždy doplním tou celozrnnou, bílý cukr nahrazuji třtinovým nebo jej nepoužiji vůbec a sladím třeba datlemi.

Můj pohled na jídlo je možná jiný, nicméně nijak extrémní. Prostě vyznávám zdravý rozum. Protože bez buřtu pečeného nad ohněm to v létě prostě nejde!

reklama