zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Snídaně plná energie – rýžová kaše s mučenkou
Autor: KitchenStory.cz Snídaně plná energie – rýžová kaše s mučenkou

Snídaně plná energie – rýžová kaše s mučenkou

Hodnoceno: 2x
Zdravá strava sebou nese úskalí, že se můžete dostat do koloběhu, kdy neustále opakujete jeden a ten samý recept. Ze začátku proto, že vám chutná, ale po čase si na něj tak zvyknete a zlenivíte, že se vám nechce hledat nic nového.
do 10 minut
2 porce

Mučenku můžete znát také pod jménem maracuja, dá se sehnat snad v každém velkém supermarketu. Zralý plod má tmavě fialovou barvu a bývá i lehce zvrásněný, tak se toho nebojte, je to jen znak vyzrálosti. Mučenka je bohatá na vitamíny A, B, C, ale i na vápník, železo a riboflavin, který zlepšuje funkce srdce a jiných orgánů.

Kaki posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě, zmírňuje svalové potíže a má příznivý účinek i při srdečních problémech. Toto ovoce má navíc i blahodárné účinky na embryonální vývoj dítěte.

Rýžová kaše je až neskutečně rychlá a člověk si ji může doladit podle vlastní chuti. Nebo taky podle možností ledničky, známe to všichni, že? :)

reklama

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. Při přípravě vloček jako takových postupujte podle návodu výrobce. My jsme na hrneček vloček použili 2 hrnečky bezlaktózového mléka a vařili to na středním plameni přibližně tři minuty.
  2. Rýžovou kaši dochuťte rýžovým sirupem nebo medem a skořicí, která jídlo krásně provoní.
  3. Kokosové lupínky lehce opražte na sucho na pánvi. Stačí jim opravdu chvilička, tak opatrně, abyste si je nespálili.
  4. Na ozdobu použijte kaki ovoce, vydlabanou dřeň z mučenky a máte hotovo.

Snídaně plná energie – rýžová kaše s mučenkou Foto: Snídaně plná energie – rýžová kaše s mučenkou, foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

Chcete nahlédnout pod pokličku, jak vzniká web a časopis Prima FRESH? Sledujte nás na Instagramu :)

Fresh Instagram Foto:

reklama