reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Směsi koření
Autor: Láska prochází kuchyní Směsi koření

Směsi koření na "Aglio olio peproncino" a grilování

Hodnoceno: 0x
Na trhu jsou sice směsi koření všeho druhu, ale na naše milované špagety „Aglio olio peperoncino“ si koření vozíme z Itálie, což je trochu z ruky. Takže proč si nenasušit a nenamíchat svoje vlastní?
do 2 hodin
2 velké zkumavky porce

Až budete potřebovat rychlou večeři, nasypte koření do pánve na olivový olej, prohřejte, a jen co se uvaří těstoviny, máte lahodnou večeři na stole! Druhou směs užijete především v létě, za příjemně vlahých večerů při krásně voňavém grilování.

reklama

Suroviny (2 velké zkumavky porce)

Na špagety:

Grilovací směs:

Postup

  1. Sušená směs do špaget: Česnek oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Chilli papričky pokrájejte na tenká kolečka. Usušte v sušičce na ovoce, nebo jak jste zvyklí.
  2. Bylinky rozdělte na menší větvičky a některé zcela rozeberte na jednotlivé lístečky. Usušte na stinném místě. Usušené bylinky, česnek a chilli nasypte do mísy a důkladně promíchejte.
  3. Grilovací směs: Bylinky natrhejte na menší části a usušte na stinném místě. Promíchejte v misce s částečně nadrceným pepřem a přidejte sůl.

Pokud chcete tyto kořenící směsi darovat jako dárek, na zabalení budete potřebovat: Zkumavky, bílý pečicí papír, potravinový provázek, jmenovky

Směsi koření vsypte papírovým kornoutkem do zkumavek. Přes hrdlo přetáhněte pečící papír a převažte provázkem. Konce nechte delší a přivažte na ně jmenovky z kapitoly Šablony.

Směsi koření  Foto: Láska prochází kuchyní

Směsi koření , Foto: Láska prochází kuchyní

 

Láska prochází kuchyníLÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ

Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Kniha Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení. Láska prochází kuchyní je přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás.

Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama