zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Smažené krevety s citronovou trávou
Autor: Vietnamská kuchyně - Lehce a hravě s Vietem Smažené krevety s citronovou trávou

Smažené krevety s citronovou trávou

Hodnoceno: 1x
Neotřelá kombinace karamelu a citronové trávy krevetám dodá lehce sladkokyselou chuť. Díky rybí omáčce je není třeba solit. Podávejte je samotné jako předkrm nebo s dušenou rýží jako hlavní jídlo.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Citronovou trávu, česnek, chilli a zázvor nakrájejte nadrobno do větší mísy. Přidejte krevety, rybí a sójovou omáčku a na tenké nudličky nakrájené kafírové listy. Promíchejte a nechte 20 minut marinovat.
  2. Rozpalte pánev. Vsypte cukr a rozpusťte ho na karamel. Zalijte 2 lžícemi vody, promíchejte a slijte do misky.
  3. V čisté pánvi rozpalte olej. Vsypte krevety i s kořením a restujte, až se zatáhnou a získají oranžovou barvu. Přidejte karamel, důkladně promíchejte a opékejte zhruba 1 minutu, aby se chutě rovnoměrně propojily.

Smažené krevety s citronovou trávou  Foto: Smažené krevety s citronovou trávou; foto: Vietnamská kuchyně – Lehce a hravě s Vietem

Vietnamská kuchyně - Lehce a hravě s Vietem Foto:

Vietnamská kuchyně

Lehce a hravě s Vietem

Viet Anh Doan si získal nesmírnou popularitu jako představitel Lia ze seriálu Ohnivý kuře a to jak svými výroky o Vietnamcích, obchodu a politice, tak i svým kuchařským uměním.

V kuchyni se umí otáčet a jeho 60 nejlepších a nejoblíbenějších receptů ze země rýže, kávy a krevet to dokládá. Uvařte si vynikající nudlovou polévku, připravte a usmažte jarní závitky, poduste rybu na pivu nebo zvolte klasiku – smažené nudle s kuřecím masem.

Už nemusíte chodit do asijského bistra. Začnete si exotickou kuchyni připravovat sami doma.

Vydalo nakladatelství Ikar ve spolupráci s FTV Prima.

Knihu si můžete koupit ZDE.

reklama

Související témata: Hlavní jídla , Vietnamská kuchyně