zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Smažená rýže Nasi goreng
Autor: Marie Bartošová / Nejbarevnější kuchařka Smažená rýže Nasi goreng

Smažená rýže Nasi goreng

Hodnoceno: 4x
V Indonésii a Malajsii je tento pokrm trhákem číslo jedna. Na každé ulici, trhu i nádraží můžete vidět malá pojízdná bistra s tamějším kuchařem a jeho velkou pánví, kde celý den smaží rýži na několik způsobů. Smažená rýže je i doslovný překlad této dobroty, kterou připravíte rychleji, než ji sníte.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Česnek oloupejte a nasekejte nadrobno, cibuli nahrubo. Stonky jarní cibulky nakrájejte na tenké proužky, pokud používáte mrkev, zelí nebo houby, nakrouhejte je nebo nakrájejte nahrubo.
  2. Rozpalte pánev wok, rozehřejte v ní 3 lžíce oleje, vsypte cibuli, jarní cibulku, česnek a zázvor a opékejte je zhruba 1–2 minuty, až se rozvoní a mírně ztmavnou. Vsypte rýži a případně i zeleninu a houby. Důkladně promíchejte, přilijte obě sójové omáčky, chilli pastu a ústřicovou omáčku. Ochutnejte a podle potřeby přilijte trochu vody, osolte a opepřete.
  3. Mezitím upečte na zbylém oleji v jiné pánvi vejce na volská oka.
  4. Osmaženou rýži rozdělte do misek a položte na ni vejce.

Nejbarevnější kuchařka

Nejbarevnější kuchařka Foto:

Kamila KAMU Rundusová

Nejbarevnější kuchařka je určena všem, kteří milují jídlo, život, cestování a hledání nových pestrých chutí a vůní. Všem, kteří rádi objevují barevné světové kultury skrze jídlo, baví je příběhy a nebojí se experimentovat. Je to knížka plná tradičních receptů, které jsem získala při svých cestách od kuchařek, kuchařů a hospodyněk z celého světa a které jsou upraveny tak, aby se daly uvařit v českých podmínkách a přitom neztratily na své chuti. Naopak. Všechna jídla hýří barvami, výraznými chutěmi a láskou. Konečně jsou ta nejoblíbenější jídla nejbarevnějších zemí světa pohromadě v jedné knize a vy je můžete doma bez sebemenšího strachu uvařit. Protože v jednoduchosti je síla a fantazii se meze nekladou.

Objevte to nejlepší z vietnamské, čínské, korejské, japonské, peruánské či mexické kuchyně společně s mými vybranými autorskými recepty a nechte se inspirovat. Nejbarevnější kuchařka je jednoduše pro všechny, co mají rádi pestrost a barvy v srdci, životě i na talíři.

reklama