návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Salát z pečených malých cibulek

6 porcí
do 30 minut
Salát z pečených malých cibulek
Salát z pečených malých cibulek Autor: isifa.com
Cibule je základem mnoha pokrmů, ale směle obstojí i jako samostatné jídlo. Červená cibule má navíc mnohem příjemnější sladší chuť než klasická žlutá. Pokud neseženete malé cibulky, použijte větší a rozčtvrťe je.
Reklama

Suroviny (6 porcí)

Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 °C. Cibulky zbavené pouze vrchní slupky a nahrubo nasekaný česnek vložte do velkého pekáče, přelijte je 100 ml oleje a balzamikem.
  2. Ochuťte solí a černým pepřem a pečte 20 minut. Cibulky by měly být stále hezké a křupavé. Nechte je vychladnout, potom je přelijte zbytkem oleje a posypte bazalkou.
Reklama

Prima tip na grilování:
Můžete oloupat z cibulek slupku, v tom případě jim odřízněte vršek. Položte je na silný alobal, okolo dejte lžičku másla a větvičku tymiánu. Fólii přehrňte přes cibuli – nezapomeňte: lesklou stranou vždy dovnitř. Zabalené cibulky vložte mezi žhavé uhlí asi na 45 minut.

Salát z baby cibulek Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama