zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem
Autor: Kuchařinka.cz Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem

Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem

Hodnoceno: 0x
Vyzkoušejte lehký salát, ideální k večeři v horkých dnech. Vhodný i pro ty, kdo si drží linii do plavek nebo šatů! Navíc je to rychlý recept, který zvládnete raz dva...
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Pohanku dejte vařit, jak je napsáno v návodu.
  2. Lilek nakrájejte na kostičky a dejte osolený do trouby péct dokud nezhnědne a nezměkne.
  3. Jakmile se pohanka uvaří, propláchněte ji studenou vodou a dejte do misky. Přidejte nasekaný špenát, sušená rajčata, jednu nasekanou jarní cibulku a upečený lilek.
  4. Připravte si zálivku. Smíchejte oba oleje, balzamiko redukci a datlový sirup. Měla by vzniknout táhlá zahuštěná zálivka, kde se všechny ingredience krásně smísí i s oleji dohromady. Můžete lehce osolit a zalít připravený salát a řádně zamíchat.

Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem Foto: Kuchařinka.cz

Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem. Foto: Kuchařinka.cz

 

Kuchařinka IISeznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

reklama