Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Rychlá večeře: Kuřecí kapsa se sýrem a špenátem

4 porce
do 30 minut
Kuřecí kapsa se sýrem a špenátem
Kuřecí kapsa se sýrem a špenátem Autor: akademiekvality.cz
Kuřecí prsa jsou tím nejdietnějším kouskem z celého kuřete. Jejich příprava je jednoduchá, mají však sklony k vysušení. Pokud je ale naplníte, zůstanou krásně šťavnatá. Náplň můžete různě obměňovat. Kombinaci špenátu s balkánským sýrem si ale zamilujete.
Reklama

Článek

20 způsobů, jak zpracovat kuřecí prsíčka Foto:

20 způsobů, jak zpracovat kuřecí prsíčka

Kuřecí maso je všeobecně velmi oblíbené, především kvůli jemné chuti a rychlé přípravě. Obecně se za nejkvalitnější maso z kuřete pokládají kuřecí prsa, ale na přípravu to...
Reklama

Postup

  1. Kuřecí prsa omyjte a osušte. Střed prořízněte tak, aby vznikla uvnitř kapsa. Maso osolte a opepřete ze všech stran, i uvnitř kapsy. Dovnitř vetřete prolisovaný česnek.
  2. Špenát vsypte do cedníku a spařte ho vroucí vodou.
  3. Balkánský sýr a eidam nastrouhejte a smíchejte dohromady.
  4. Sýrem vyložte vzniklou kapsu a přidejte i špenát a plátky mandlí. Pokud budou suroviny špatně držet uvnitř, můžete kapsu zpevnit pomocí párátka.
  5. Na pánvi rozehřejte olej a pomalu v něm smažte kuře kůží dolů. Až bude kůže zlatavá a křupavá, kuřecí prsa otočte. Poté pár minut restujte. Podlijte maso vínem, přiklopte a nechte asi 15 minut dusit. V případě potřeby ještě podlijte vodou.
  6. Kuřecí kapsy podávejte s opečenými bramborami.
Reklama

Kuřecí kapsa se sýrem a špenátem  Foto:

Kuřecí kapsa se sýrem a špenátem  Foto: Kuřecí kapsa se sýrem a špenátem; foto: akademiekvality.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama