návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Ryba v papilotě

Hodnoceno: 0x
2 porce
do 30 minut
Ryba v papilotě
Autor: KitchenStory.cz Ryba v papilotě
Příprava nezabere moc času a přitom je to tak dokonalé! Nepotřebujete na to žádné speciální nádobí, vystačíte si s obyčejným pečicím papírem a za chvíli máte na stole báječnou lahůdku.

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. Rozložte si pečící papír tak, aby jste do jeho středu položili filet ryby. Na každé straně je třeba, aby papír minimálně 4cm přesahoval na každou stranu. To proto, abychom ho mohli na konci kraje zahnout a vytvořit kapsu.
  2. Rybu si dostatečně osolte a opepřete. Následně na ni poklaďte všechny ostatní ingredience (na plátky nakrájený česnek, ančovičky, kapary, olivy, rajčátka, tymián a na kolečka nakrájený citrón). Pokud máte bio citrón, můžete přidat i trochu nastrouhané kůry z něj.
  3. Rybu zabalte do pečícího papíru tak, že vám vznikne jakási kapsa. Okraje překládejte směrem dovnitř tak dlouho, dokud vám to ingredience uvnitř dovolí. Na jedné straně si nechte
  4. Předtím, než rybu zabalíte úplně, nalijte k ní trošku toho bílého vína. Až poté okraje zahněte i s poslední strany a můžete dát do rozehřáté trouby na 180°C přibližně na 15 minut. Záleží na velikosti ryby
  5. Pokud si nevíte rady s výběrem ryby, v každém dobrém obchodě by vám měli poradit. Na tenhle recept je lepší mít rybu s pevnější strukturou masa, aby se vám jen tak nerozpadla. My jsme zvolili Okounka nilského, ale možností je poměrně dost. Tomuto pečení v troubě se říká "en papillote", česky řečeno v papilotě, což je příprava masa v páře. Proto také to víno, které nám nejen rybu krásně dochutí, ale taky uvaří. Ryba tak zůstane krásně šťavnatá a plná chutí.

Ryba v papilotě Foto:

Ryba v papilotě, foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

Kitchen Story Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blogKITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.