reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reveňové tartaletky
Autor: David Turecký / Květinová kuchařka Reveňové tartaletky

Reveňové tartaletky

Hodnoceno: 0x
Rebarbora je jarní klasika. Zkuste ji tentokrát osvěžit jemnými kvítky černého bezu.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

reklama

Postup

  1. V míse smíchejte mouku, cukr a špetku soli. Přidejte vajíčko a změklý tuk. Vypracujte těsto a nechte 2 až 24 hodiny odpočinout v lednici.
  2. Rebarboru oloupejte, respektive velmi pečlivě zbavte všech vláken. Z velkých očištěných řapíků pak škrabkou na brambory odkrojte po dvou dlouhých páscích, které později použijete jako dekoraci. Řapíky půjdou škrábat snáz, když začnete od širšího konce. Zbytky a drobnější řapíky pokrájejte nožem na kousky. Všechno (pásky i kousky) vložte do mísy, proslaďte, přidejte koření (pokud ho chcete použít) a nechte 2 až 24 hodiny odpočívat. Pokud chcete péct tartaletky brzy, nechte rebarboru na kuchyňské lince, pokud se chystáte na pozdější dobu, nebo dokonce na další den, bude jí lépe v lednici.
  3. Předehřejte troubu na 180 °C. Připravte si čtyři tartaletkové formičky – nepřilnavé formičky přece jen vymažte tukem, přilnavé navíc vysypejte hrubou moukou. Těsto rozdělte na čtyři díly. Z každého dílu vyválejte 3mm silný plát a přeneste je do připravených formiček. Do každé formičky položte na těsto kruh pečicího papíru a zasypte jej fazolemi nebo keramickými kuličkami k zatížení těsta. Tuto část sice můžete vynechat a pravděpodobně se nic nestane, ale zatížené těsto se propeče zaručeně rovnoměrně a nebude vybíhat do nesouměrných hrbolů. Pečte asi 20 minut v předehřáté troubě, dokud okraje nezrůžoví a těsto nezpevní.
  4. Než se upečou tartaletkové korpusy, věnujte se rebarboře. Rebarborové pásky odložte stranou. Nakrájenou rebarboru rozvařte ve vlastní šťávě na pyré. Šťávu nechte odpařovat tak dlouho, až pyré zhoustne a začne se lehce přichytávat. Řídké pyré by těsto rozmáčelo. Rebarboru v tuto chvíli neopouštějte. Doba vaření závisí na kvalitě rebarbory a také na velikosti kastrolu, respektive ploše jeho dna.
  5. Vyjměte tartaletkové korpusy z trouby a zvyšte teplotu na 200 °C. Horké pyré rozdělte do tartaletek a nahoru smotejte spirálky z dlouhých pásků, které čekají někde stranou. Posypte cukrem. Pečte ještě 15 minut v rozehřáté troubě. Nechte vychladnout a ozdobte květy.

Reveňové tartaletky  Foto:

Reveňové tartaletky, foto David Turecký / Květinová kuchařka

Tartaletky na obrázku jsou ozdobeny černým bezem a pilátem modrým.

Květinová kuchařka – jedlé kvítí a býlí na vaření i zdobení

Květinová kuchařka Foto:

Jana Vlková

Objevte nové chutě a vůně prostřednictvím jedinečných receptů s jedlým kvítím a býlím, které váš talíř promění v malířské plátno plné lákavých barev a tvarů.

Sběr květů bude díky věrným ilustracím herbáře, který je spolu s receptovou částí přehledně rozdělen do čtyř ročních období kytkožrouta, procházkou nejen růžovým sadem.

Kniha Jany Vlkové vám poradí, kam a kdy se na lov kvítí vydat, čím se vyzbrojit nebo jakým místům a rostlinám se naopak vyhnout; obsahuje 99 rostlinných druhů, zajímavé informace i tipy a také recepty na výtečné polévky, saláty, hlavní jídla či sladkosti. Sbírání a následné zpracování darů přírody, to není jen radost z neotřelých pokrmů, ale i cesta k vnitřnímu klidu, pohodě a vyrovnanosti.

Foto receptů: David Turecký, Ilustrace herbáře: Pavla Dvorská

Nakladatelství Smart Press, k dostání na www.smartpress.cz za 449 Kč

Další báječné recepty z Květinové kuchařky najdete v jarním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Prima FRESH jaro 2015

Přivítejte jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama

reklama