zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rajčatový koláč
Autor: Sweet pixel blog Rajčatový koláč

Rajčatový koláč

Hodnoceno: 0x
Pokud nevíte, co s úrodou rajčat, je dnešní recept pro Vás jako stvořený. Tento koláč je jednoduše geniální. Fakt. Ručím za to, že bude chutnat i odpůrcům rajčat. Navíc vypadá krásně a jí se i očima, že...
do 2 hodin
8-12 porcí

reklama

Suroviny (8-12 porcí)

Na těsto:

Postup

  1. Do mísy dám nastrouhaný parmazán, lučinu a majonézu. Přidám cibulu, tymián a opepřím. Zamíchám a odložím stranou.
  2. Těsto připravím tak, že do větší mísy nasypu mouku a sůl. Přidám na kostky nakrájené máslo a prsty ho rozdrobím na jemné kousky.
  3. Přidám vejce a přiliji vodu. Zpracuji na hladké těsto. Těsto zabalím do potravinářské fólie a dám do lednice aspoň na hodinu.
  4. Těsto rozdělím na čtyři díly a pomocí prstů a dlaně vyválím na čtyři stejné kruhy.
  5. Troubu předehřeji na 190°C. Na plech rozložím pečící papír, na který dám připravené těsto na koláče.
  6. Náplní na koláče potřu prostředek těsta a nechám asi 1,5 centimetru okraje prázdný. Na náplň rozložím rajčata a okraje těsta ohnu nahoru. Okraje těsta potřu smetanou.
  7. Peču asi 45 minut nebo dokud není těsto upečené dozlatova.
  8. Před podáváním posypu tymiánem.

Rajčatový koláč Foto: Sweet pixel blog

Rajčatový koláč Foto: Sweet pixel blog

Rajčatový koláč Foto: Sweet pixel blog

Rajčatový koláč, Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama